چشم‌انداز پیشرفت در کشورهای آسیایی در ۲ سال آینده

چشم‌انداز پیشرفت در کشورهای آسیایی در ۲ سال آینده

بانک توسعه آسیایی در گزارش سالانه خود در خصوص چشم‌انداز پیشرفت در کشورهای آسیایی، رشد اقتصادی در کشورهای آسیای مرکزی را در ۲ سال آینده مثبت پیش‌بینی کرده است.

به گزارش ایدنا به نقل از پایگاه خبری- تحلیلی کا-ایرنیوز، به گزارش بانک توسعه آسیایی به دنبال رشد پایدار صنعتی کشورهای توسعه یافته و چین، رشد اقتصادی در اکثر کشورهای در حال توسعه آسیای مرکزی حفظ خواهد شد.

بانک توسعه آسیایی در گزارش سالانه خود در سال ۲۰۱۷، رشد اقتصادی در کشورهای آسیای مرکزی را در سال جاری ۵.۹ درصد و در سال ۲۰۱۸ به میزان ۵.۸ درصد پیش بینی کرده است.

چشم‌انداز توسعه اقتصادی در کشورهای در حال توسعه آسیا، به دنبال احیای تجارت جهانی و رشد پایدار اقتصادی چین، روند مثبتی دارد.

کشورهای در حال توسعه آسیای مرکزی، باید از فرصت‌های مناسب و کوتاه مدت اقتصادی برای اصلاحات در جهت افزایش تولیدات و شغل‌زدایی، جذب سرمایه‌گذاری در زیربناها و ادامه اعمال سیاست‌های جدید به منظور ثبات رشد اقتصادی استفاده کنند.

درآمد حاصل صادرات در آسیا در ۵ ماه اول سال در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ۱۱ درصد و واردات ۱۷ درصد افزایش پیدا کرده است.

افزایش صادرات به دنبال کاهش هزینه‌های صادراتی و ادامه آن به مدت ۲ سال و تقاضای ضعیف کالاهای صنعتی در بازارهای داخلی رخ داد.

چشم انداز رشد اقتصادی در کشورهای آسیای مرکزی در سال جاری و در سال آینده به دلیل قیمت پایدار نفت، بهبود وضعیت در روسیه و همچنین افزایش انتقالات وجوه، مثبت خواهد بود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *