علی لاریجانی: توسعه مسابقه کارآفرینی در کشور ضروری است

علی لاریجانی: توسعه مسابقه کارآفرینی در کشور ضروری است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: لزوم توسعه مسابقه کارآفرینی در کشور احساس می شود و به واقع برای رفع مشکلات و معضلات اقتصادی باید در راستای اشتغالزایی و تولید هر چه بیشتر گام برداشت. لاریجانی عنوان کرد: فروش نفت و هزینه کرد آن (در امور غیر تولیدی و مولد)،دردی از کشور دوا نمی کند و به واقع زمانی می توان از منابع موجود به بهترین نحو ممکن بهره جست که زمینه تبدیل آن به کارخانه و مراکز تولیدی فراهم شود.

به گزارش ایدنا به نقل از افکارنیوز، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، در آیین افتتاحیه سالن آمفی تئاتر شهرستان قدس که با حضور  جمعی از مسئولان استانی،شهرستانی و منطقه ای همچون استاندار تهران، فرماندار و فرمانده سپاه شهرستان قدس،روسای ادارات و  مسئولان مدیریت شهری این منطقه برگزار شد، ضمن تبریک عید مبعث اظهار داشت: کشور ایران از آورده های مطلوب و برجسته ای برخوردار است و می طلبد از سرمایه های موجود به بهترین و  شایسته ترین نحو ممکن استفاده شود و عدم استفاده صحیح از چنین ظرفیت ها و فرصت هایی،مصداق کفران نعمت خواهد بود.

وی افزود: استفاده صحیح از منابع نفتی و گازی و تبدیل آن به شیوه تولید و توسعه کارخانجات،ضرورتی است که شکوفایی و پیشرفت کشور را تسریع می کند.

لاریجانی عنوان کرد: فروش نفت و هزینه کرد آن (در امور غیر تولیدی و مولد)،دردی از کشور دوا نمی کند و به واقع زمانی می توان از منابع موجود به بهترین نحو ممکن بهره جست که زمینه تبدیل آن به کارخانه و مراکز تولیدی فراهم شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت ارتقای سطح سرمایه گذاری ها و نقش موثر آن در رفع معضل بیکاری گفت:لزوم توسعه مسابقه کارآفرینی در کشور احساس می شود و قطعا هر آنچه در این عرصه  به توفیقات بیشتری نائل شویم زمینه رفع بیکاریبه نحو مطلوب تری فراهم خواهد شد.

دادن وعده پول از سوی سیاستمداران،مطلوب و سازنده نیست

لاریجانی ضمن انتقاد از طرح وعده پرداخت پول از سوی برخی گفت:فارغ التحصیلان دانشگاهی صدقه نمی خواهند بلکه زمینه تولید و اشتغال می خواهند و سخن و روحیه صادقانه در عالم سیاست به تلاش برای تولید و اشتغال هر چه بیشتر معطوف می شود.

وی افزود:اخیرا توفیقات موثری حاصل شده که خودکفایی ایران در گندم و افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس و بسترسازی برای خودکفایی در بنزین از نمونه های آن به شمار می رود اما متاسفانه در حوزه صنعت  و معدن لزوم توجه مضاعف احساس می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:خوشبختانه ثبات و امینت قابل توجهی در کشور حاکم است و این مهم به برکت راهبری داهیانهمقام معظم رهبری و تلاش مجاهدان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران (نیروهای مسلح)حاصل شده و با برنامه ریزی اصولی و مدون،شناخت دقیق مشکلات و بکارگیری راهکارهای موثر می توان در سایه ثبات و امنیت موجود به موفقیت های چشمگیرتری نائل شد.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *