رسالت اصلی تعلیم و تربیت، تقویت تعهد و مسئولیت‌پذیری دانش آموزان است

رسالت اصلی تعلیم و تربیت، تقویت تعهد و مسئولیت‌پذیری دانش آموزان است

وزیرآموزش و پرورش با بیان این که رسالت اصلی تعلیم و تربیت، تقویت تعهد و مسئولیت پذیری دانش آموزان است،گفت: نسل جدید باید با تقویت ایمان، توکل برخدا و مسئولیت پذیری انقلاب را حفظ کنند.

به گزارش ایدنا به نقل از وزارت آموزش و پرورش، دکتر فخرالدین دانش آشتیانی درآیین نواخته شدن زنگ انقلاب در دبیرستان شاهد حضرت زینب (س) مجتمع آموزشی امام خمینی (ره) شهریار، با گرامیداشت سی و هشتمین پیروزی انقلاب اسلامی اظهارکرد: ۱۲ بهمن یادآور روزی است که زنان ومردان این سرزمین سرود آزادی خواهی ، ‌سربلندی و استقلال سردادند .

وی افزود: هدف از برگزاری هرساله جشن سالگرد پیروزی انقلاب، تجدید میثاق، افکار و اندیشه های امام راحل و شهدایی است که با نثار خود این انقلاب را به ثمر رساندند وازآن محافظت کردند .

دانش آشتیانی رسالت اصلی تعلیم و تربیت را تقویت تعهد و مسئولیت پذیری در دانش آموزان دانست و افزود: اگر بخواهیم پایه های انقلاب را محکم کنیم و همواره در مسیر امام و رهبری حرکت کنیم باید ایثارگری ها و فداکاری های شهدا را الگو خود قراردهیم.

وزیرآموزش و پرورش تصریح کرد: دانش آموزان قبل از انقلاب با تعهدی که به شعار استقلال و آزادی داشتند و با رهبری های پیامبرگونه حضرت امام خمینی (ره) توانستند بر رژیم پهلوی پیروز شوند .

وی با اشاره به تعطیلی مدارس قبل از انقلاب گفت: در آن زمان آموزش تعطیل شد، اما تربیت تعطیل نشد و دانش آموزان در جامعه با تاکید بر ارزش های انقلاب اسلامی روحیه وفاداری، خود باوری و ایثار را فرا گرفتند .

دکترآشتیانی افزود: اگر شعار استقلال سرمی دهیم باید دانش آموزانی تربیت کنیم که کارآفرین باشند و لازمه ی آن فراگیری مهارت های اجتماعی در دوران تحصیل است .

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *