توسعه، مبنا و اساس قانون برنامه و بودجه سالجاری کشور

توسعه، مبنا و اساس قانون برنامه و بودجه سالجاری کشور

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مبنا و اساس قانون برنامه و بودجه سالجاری کشور ، تصمیم های توسعه ای است.

به گزارش ایدنا به نقل از ایرنا، محمدحسین فرهنگی  در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان اسکو، اظهار کرد: طبق این اصل، تصمیمات توسعه ای مهمی در قالب قانون بودجه اتخاذ شده است که شهرستان ها باید از این فرصت ها بیشترین استفاده را به عمل آورند.

وی افزود: بر اساس تبصره ۲ ماه ۳۱ قانون احکام دائمی، برنامه های توسعه شورای برنامه ریزی استان ها تنها مکلف است سرجمع اعتبارات عمرانی شهرستان ها را تعیین کند و حق دخالت در تصمیمات شهرستان ها را ندارد.
فرهنگی با اشاره به محورهای توسعه ای شهرستان اسکو، گفت: اختصاص چهار میلیون تن قیر رایگان برای پروژه های عمرانی، احکام ماده ۶ در خصوص نحوه استفاده از مالیات بر ارزش افزوده و استفاده از همین منبع برای تسریع در پروژه شهرک صنعتی اسکو از جمله این محورها می باشد.
وی ادامه داد: ماده ۶۷ و فرصت های اشتغالزایی بخش ITC و ارتباطات، ماده ۴۳ بخش صنعت و معدن، معافیت های مالیاتی بند ر ماده ۳۲ برای فعالیت های تکمیلی بخش کشاورزی، مجوز حصارکشی مزارع و باغات توسط کشاورزانی که در معرض تهدید حیات وحش قرار دارند، استفاده بیشتر از فرصت تبریز ۲۰۱۸ در ارتباط با محور اسکو – کندوان و پروژه هایی مانند سالن ورزشی کردآباد و سد مجارشین و آبرسانی ها و پروژه های فاضلاب و فعالیت های مربوط به حوزه بنیاد مسکن و راه و شهرسازی را از دیگر محورهای توسعه شهرستان اسکو بیان کرد.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با اشاره به نتایج انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، بر اجتناب از تسویه حساب های انتخاباتی و جناحی با بخش های مختلف مردم تاکید کرد.
شهرستان اسکو با جمعیت ۸۵ هزار نفر ، دارای دو بخش، سه شهر، پنج دهستان و ۴۲ روستا در فاصله ۴۰ کیلومتری غرب تبریز واقع شده است.
از مجموع جمعیت این شهرستان ۵۷ درصد شهرنشین و ۴۳ درصد روستائی هستند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *