توسعه گردشگری از اولویت‌های آینده استان اصفهان

توسعه گردشگری از اولویت‌های آینده استان اصفهان
استاندار اصفهان گفت: بر اساس تدوین سند آمایش سرزمین در کشور که تنها در اصفهان این کار انجام‌شده، توسعه اصفهان از این پس بر ۳ محور اساسی «علم و فناوری»، «توسعه گردشگری» و «هنر» محقق خواهد شد.

به گزارش ایدنا به نقل از خبرگزاری فارس از نطنز، رسول زرگر پور در دومین همایش و جشنواره طبیعت‌گردی، طب سنتی و گیاهان دارویی نطنز اظهار کرد: استان اصفهان ازجمله استان‌های کشور است که مراحل صنعتی و کشاورزی را پشت سرنهاده و به مرحله فرا صنعتی رسیده است.

وی افزود: امروز دیگر توسعه صنعت و کشاورزی محور توسعه اصفهان نیست زیرا دیگر این استان جایگاه توسعه صنعتی را ندارد و آلودگی‌های زیستی این استان را تهدید می‌کند.
استاندار اصفهان تصریح کرد: بر اساس تدوین سند آمایش سرزمین در کشور که تنها در اصفهان این کار انجام‌شده، توسعه اصفهان  از این پس بر ۳ محور اساسی «علم و فناوری»، «توسعه گردشگری» و «هنر» محقق خواهد شد.

استاندار اصفهان گفت: یکی از این محورها بحث گردشگری است که معتقدیم هیچ استانی در ایران به‌اندازه استان اصفهان از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل فراوانی در راستای توسعه گردشگری برخوردار نیست، بنابراین وجود هزاران اثر تاریخی از یکسو و انتخاب این شهر به‌عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی در کنار هزاران جاذبه طبیعی، از سوی دیگر فرصت‌های مناسبی را برای توسعه اقتصادی استان از طریق صنعت گردشگری فراهم آورده است.

وی شهرستان نطنز را یک شهرستان ویژه در حوزه گردشگری و توسعه گیاهان دارویی برشمرد و اضافه کرد: با توجه به اینکه شهرستان نطنز آب‌وهوای مطبوعی دارد، لازم است تا با همکاری مسئولین مربوطه، بیمارستان تخصصی با همکاری بحث خصوصی دایر شود.

زرگر پور عنوان داشت: از آنجایی‌ که در شهرستان نطنز بیش از ۶۰۰ گونه گیاه دارویی وجود دارد، وجود چنین مرکزی در شهرستان نطنز می‌تواند در زمینهه طب سنتی و گیاهان دارویی هم فعال باشد.

اخبار حوزه گردشگری ایدنا

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *