توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و اسلامی از اولویت‌های جدی دولت است

توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و اسلامی از اولویت‌های جدی دولت است

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: توسعه زیر ساخت های فرهنگی و اسلامی از اولویت های اصلی دولت تدبیر و امید است.

به گزارش ایدنا به نقل از ایرنا، محمد باقر نوبخت در جریان سفر به استان مرکزی و بازدید از مجتمع حوزوی خاتم الانبیاء (ص) اراک در جمع خبرنگاران افزود: در راس دولت یک شخصیت روحانی و حوزوی قرار دارد و این دولت ضمن توجه به مباحث عمرانی به مولفه های فرهنگی و اسلامی نیز توجه دارد.
وی بیان کرد: استان مرکزی استانی عالم خیز و عالم پرور است و باید حمایت های لازم در خصوص مرکز بزرگ حوزوی خاتم الانبیاء (ص) صورت گیرد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: رئیس جمهوری در سفر خود به استان مرکزی در جریان ساخت این مجتمع حوزوی قرار داشتند و سازمان برنامه و بودجه را موظف به پیگیری و حمایت از این طرح کرده است.
نوبخت عنوان کرد: از این اقدام فرهنگی و معنوی اثر بخش در استان مرکزی از سوی هیات دولت تقدیر می شود.
وی گفت: نماینده ولی فقیه در استان مرکزی از شخصیت های ارزشمند و تاثیرگذار در انقلاب اسلامی هستند که سوابق ارزشمندی در امور اجرایی کشور، قضایی، علمی و بازآفرینی تمدن اسلامی، حوزوی و سایر موارد دارند.
معاون رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش، هدف از سفر به استان مرکزی را ابلاغ پیام رئیس جمهوری به مردم این استان و پیگیری مصوبات سفر کاروان تدبیر و امید اعلام کرد.
نوبخت اظهار کرد: در سفر رئیس جمهوری و کاروان تدبیر و امید حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای حدود ۵۵ طرح مصوب شده که باید در مدت ۲ سال اعتبارات آن تزریق شود تا در زمان مقرر تکمیل و بهره برداری شوند.
وی گفت: بخش قابل توجهی از این اعتبارات تا پایان اسفندماه امسال تخصیص می یابد و بخش دیگر در سال ۹۶ پرداخت می شود.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز در این بازدید گفت: استان مرکزی از گذشته مهد پرورش علما و شخصیت های بزرگ فرهنگی و حوزوی بوده است.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی افزود: ایجاد مجتمع حوزوی خاتم الانبیاء (ص) یکی از نیازها و ضروریات در استان مرکزی و شهر اراک بود که با پیگیری و تلاش های فراوان فاز نخست آن به ثمر نشسته است.
وی بیان کرد: در چند سال اخیر علاوه بر مسائل و امورات مختلف، بحث حوزه برادران، خواهران و مجتمع حوزوی خاتم الانبیاء (ص) با جدیت تمام دنبال شده است.
امام جمعه اراک ادامه داد: تا قبل از ساخت مرحله نخست این مجتمع، خانه های سازمانی برای اساتید حوزه وجود نداشت اما هم اکنون ۴۸ واحد اسکان برای این قشر فراهم شده است.
در ادامه این بازدید عملیات اجرایی ساخت مراکز آموزش پیش حوزوی المهدی ( عج ) با حضور معاون رئیس جمهور، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و استاندار آغاز شد.
عملیات اجرایی مجتمع حوزوی خاتم الانبیاء (ص) اراک از سال ۹۱ در زمینی به وسعت ۲۰ هکتار آغاز و مرحله نخست آن در ۲۴ هزار متر مربع زیر بنا و ۴۸ واحد مسکونی ویژه اساتید در ۱۰ دی ماه سال ۹۴ با حضور آیت الله العظمی نوری همدانی از مراجع عظام تقلید به بهره برداری رسید.
دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، بازدید از واحد صنعتی واگن پارس اراک، حضور در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی از مهمترین برنامه های محمد باقر نوبخت در سفر به استان مرکزی است.
استان مرکزی به عنوان چهارمین قطب صنعت کشور بیش از دو هزار و ۹۰۰ واحد صنعتی کوچک و بزرگ دارد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *