استفاده از ظرفیت های برنامه ششم توسعه و هماهنگی همه ارگان ها در جهت توسعه استان کرمان

استفاده از ظرفیت های برنامه ششم توسعه و هماهنگی همه ارگان ها در جهت توسعه استان کرمان

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، تحول و توسعه هر منطقه را در گرو همکاری و مطالبه‌گری از مدیران و مسئولین دانست.

به گزارش ایدنا به نقل از  ایسنا،‌”محمدرضا پورابراهیمی” در گردهمایی آموزشی تبیین احکام برنامه ششم در استانداری کرمان گفت: مدیران و فرمانداران باید از موضوعات و ظرفیت های برنامه ششم توسعه آگاه شوند تا با هماهنگی همه ارگان ها در جهت توسعه استان گام برداریم.

وی با تاکید براینکه مدیران و فرمانداران باید به احکام برنامه توسعه ششم مسلط شوند، اظهار کرد: برای تدوین برنامه ششم توسعه اختلاف نظراتی بین مجلس و دولت بود که با تدبیر مقام معظم رهبری این اختلاف نگاه برطرف شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در ادامه به بیان دغدغه های خود پرداخت و بیان کرد: چند اشکال در برخی از احکام برنامه های ششم توسعه وجود دارد که ممکن است برخی از برنامه ها اجرایی نشود که باید مدیران با درایت و ابتکار مشکلات این برنامه ها را برطرف و اجرایی کنند.

وی خطاب به مدیران اجرایی گفت: باید به شاخص ها و احکام برنامه مسلط شوید و از ظرفیت این برنامه توسعه ای حداکثر استفاده را در جهت توسعه منطقه ببریم.

پورابراهیمی با تاکید براینکه نباید از برنامه ششم توسعه عقب بمانیم، ادامه داد: به طور مثال در ماده ۲۷ برنامه مشخص شده سالانه ۵ هزار روستای کشور را در سه ماهه اول سال برای انجام اقدامات توسعه ای در آنها معرفی کنند، آیا مسئولان استان کرمان روستاهای کم برخوردار خود را شناسایی و معرفی کرده اند؟

وی با تاکید بر اینکه تشکیل شورای معادن در استان باید در اسرع وقت انجام شود، افزود: در جنوب استان به علت معارضاتی برخی از معادن معطل مانده اند که با توجه به اختیاراتی که به استان داده شده، این مشکلات در شورای معادن قابل حل است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، تحول و توسعه هر منطقه را در گرو همکاری و مطالبه گری مدیران و مسئولین دانست و بیان کرد: سالانه حدود ۵ هزار میلیارد تومان به سلامت کشور تزریق می کنیم که در محل بیمارستان ها هزینه می شود، شایان ذکر است که بیشتر بیماری ها و مرگ و میر کشور مربوط به بیماری های قلب و عروق است که در برنامه ششم توسعه ۲۷ صدم درصد از میزان اعتبارات سلامت به بخش ورزش اختصاص یافت.

وی افزود: پیش بینی می کنیم در سه یا چهار سال آینده هیچ زیرساخت ورزشی تکمیل نشده نداشته باشیم، ضمن آنکه این اعتبار ابلاغ شده است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *