افزایش سرمایه‌گذاری خارجی تا ۳ میلیارد و ۱۲۴ میلیون دلار

افزایش سرمایه‌گذاری خارجی تا ۳ میلیارد و ۱۲۴ میلیون دلار

رییس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران گفت: سرمایه‌گذاری خارجی سال ۹۵ تا ۳ میلیارد و ۱۲۴ میلیون دلار افزایش یافته است.

به گزارش ایدنا به نقل از ایبِنا؛ محمد خزاعی با بیان مطلب فوق افزود: این سرمایه‌گذاری‌ها در بخش‌های مناطق آزاد و استان‌ها برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی انجام شد‌ که نشان دهنده بالا بودن امنیت ایران و اعتماد سرمایه‌گذاران است.

معاون وزیر و رییس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران افزود:‌ درسال ۹۵ رشد اقتصادی تا ۱۱.۶ درصد پیش رفت و بر اساس اعلام بانک جهانی، رشد اقتصادی کشور در سال ۲۰۱۶ به ۵.۸ رسید.

وی با اشاره به اینکه برای اولین بار در تاریخ ایران در سال ۹۳ و ۹۴ تراز تجاری صادرات ایران با یک میلیارد دلار مثبت شد، تصریح کرد: پیش از دولت تدبیر و امید و در سال ۸۸ واردات به کشور بیش از ۵۵ میلیارد دلار و صادرات ۲۵ میلیارد دلار بود که ۳۰ میلیارد دلار تراز صادرات کشور منفی شد.

معاون وزیر اقتصاد گفت:‌ کاهش ایران هراسی و ایجاد زمینه حضور کشورهای خارجی برای سرمایه‌گذاری در ایران از دستاوردهای برجام بود که منجر به منزوی شدن دشمنان ایران شد.

به گفته خزاعی، از دیگر آثار برجام ارتباط تجاری و صادرات ایران به ۴۰ کشور دنیا بود، توسعه سیاسی با کشورهای خارجی و ایجاد امنیت و ثبات اقتصادی در داخل کشور عامل موثر بر توسعه صادرات است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *