استقبال از نخبگان علمی

استقبال از نخبگان علمی

در بخش اخبار جلسه هیئت وزیران، دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور از بازگشت هفته ای ده نفر از نخبگان ایرانی که در دویست دانشگاه معتبر جهان ( بر اساس درجه بندی جهانی دانشگاه ها) تحصیل کرده اند خبر داد.

موج بازگشت تحصیل کرده های نخبه به کشور که با استقرار دولت تدبیر و امید و تقویت گفتمان اعتدال در کشور و توافقات برجام شتاب بیشتری گرفته است می تواند روند مهاجرت نخبگان را معکوس کند و کشور را از دانش و مهارت فرزندان نوآور خود بهره مند سازد.

همچنین ایشان خبر داد که بسیاری از مدیران ایرانی در موسسات علمی و یا نوآور و موفق در امریکا پس از اقدام اخیر رییس‌جمهور امریکا، نسبت به بازگشت به کشور اظهار تمایل نموده اند.

باید از این موج استقبال کرد . بسیاری از کشور ها از جمله چین و هند با طراحی و پیاده سازی برنامه های هوشمندانه شبکه سازی و تشویق به بازگشت دانشجویان و تحصیل کردگان خود در دیگر کشورها از ظرفیت آنان در توسعه علمی و فناورانه بهره فراوانی برده اند و امکانی را فراهم کرده اند که تلاشهای علمی آنان در خدمت پیشرفت کشور قرار گیرد.

امروز این موج با احساس سرخوردگی از سیاست های ناعادلانه و تحقیر آمیز دولت مردان امریکائی قوت گرفته است و بایستی با هدف حفاظت از شخصیت هموطنان، آغوش کشور را به روی فرزندانی که برای عزت و شخصیت خویش اعتباری قائل هستند و نمی توانند رفتار های سخیف و تحقیر آمیز دولتمردان امریکارا تحمل کنند و آماده هستند تا به کشور خود بازگردند باز نمود و این چهره های تاثیر گذار را در مسیر پیشرفت کشور به کار گرفت.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *