چه عواملی توسعه پایدار بخش کشاورزی را به همراه دارد؟

چه عواملی توسعه پایدار بخش کشاورزی را به همراه دارد؟
 رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با اشاره اهمیت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال اظهار داشت: به دولت پیشنهاد شده که یک درصد از اعتبارات آب و خاک را به صورت بلاعوض یا یارانه در اختیار سازمان قراردهد تا این ارگان بهتر از گذشته در انجام وظایف خود اهتمام ورزد.
وی افزود: اگرچه سازمان نظام مهندسی به طور مستقیم ایجاد اشتغال نمی‌کند، اما با کمک آموزش مهارتی می‌تواند نقش مؤثری در افزایش تولید و اشتغال دانش آموختگان داشته باشد.
 کبیری ادامه داد: دانش آموختگان با شرکت در دوره‌های تکمیلی مهارت و تجربه ضمن ارتقای مهارت و تجربه خود می‌توانند به سهولت در واحد‌های تولیدی استخدام شوند.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با اشاره به راهکارهای اساسی توسعه پایدار در بخش بیان کرد: اگر بخواهیم به سمت و سوی توسعه پایدار حرکت نماییم، می‌توان با ساماندهی تولید محصولات به حفظ منابع پایه کمک کرد چرا که در اثر بهره برداری‌های بی رویه، منابع آبی و خاکی کشور به شدت آسیب دیدند و برای آنکه فشار کمتری به منابع زیر زمینی وارد شود بایستی چاره جویی عملی برای این امر داشته باشیم.
وی با بیان اینکه تأمین خدمات فنی به بهره برداران نقش بسزایی در توسعه پایدار دارد، افزود: سازمان نظام مهندسی با ۲ هزار و ۲۰۰ نفر نیروی متخصص در تمامی حوزه‌ها می‌تواند در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نقش اساسی داشته باشد از این رو تلاش برای کشاورزیِ مبتنی بر دانش، ضروری است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *