وزیر ورزش و جوانان: رویکرد دولت تدبیر و امید توسعه متوازن زیر ساخت‌های ورزشی است

وزیر ورزش و جوانان: رویکرد دولت تدبیر و امید توسعه متوازن زیر ساخت‌های ورزشی است

وزیر ورزش و جوانان گفت: توسعه متوازن زیرساخت‌های ورزشی رویکرد دولت تدبیر و امید برای اجرای عدالت اجتماعی در راستای دسترسی مردم مناطق مختلف کشور به امکانات ورزشی است.

به گزارش ایدنا به نقل از ایرنا، مسعود سلطانی فر در جمع ورزشکاران در سالن آزادی شهر دو گنبدان مرکز شهرستان گچساران در کهگیلویه و بویر احمد با اشاره به اهمیت ورزش‌های همگانی و قهرمانی در نشاط اجتماعی اظهار داشت: توجه به ورزش مناطق محروم، معلولان، هیات های ورزشی از محورهای تقویت زیرساخت‌های ورزشی در دولت یازدهم است.
وی گفت: ایجاد زیرساخت‌های ورزشی گام نخست برای ترویج ورزش همگانی و درخشش بیشتر جوانان ورزشکار در عرصه‌های فراملی است.
سلطانی فر افزود: در برنامه ششم توسعه یک بند با همکاری مجلس شورای اسلامی و دولت به تصویب رسیده است که بر اساس آن ۱۰ هزار میلیارد ریال به امر ورزش اختصاص داده خواهد شد.
وزیر ورزش و جوانان در ادامه بیان کرد: همکاری خوب دولت و مجلس برای حمایت از ورزشکاران از برنامه‌هایی است که چشم انداز رفع مشکلات ورزشی در کشور را روشن کرده است.
نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: توسعه ورزش همگانی و قهرمانی در کنار یکدیگر نیازمند نگاه جامع است.
غلامرضا تاجگردون اظهار داشت: در کنار توسعه فضاهای ورزشی با مدیریت صحیح و استفاده بهینه از امکانات، زمینه استعدادیابی و ترویج ورزش همگانی در کشور فراهم شود.
وی با اشاره به اختصاص هشت هزار میلیارد ریال برای تقویت زیرساخت‌های ورزش استان‌ها در سال ۹۶، گفت که از این میزان ۲۳۰ میلیارد ریال برای ورزش کهگیلویه و بویراحمد در نظر گرفته شده است.
تاجگردون همچنین از تصویب ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار به هیات های ورزشی کشور در بودجه سال آینده خبر داد.
وی تصریح کرد: ۲۲۰ میلیارد ریال دیگر برای اجرای ۱۳ طرح ورزشی از محل بودجه نفت به سه شهرستان گچساران، باشت و بهمئی اختصاص یافته است.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد ۲۰ تیم در رقابت‌های رشته‌های مختلف ورزشی لیگ‌های کشوری دارد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *