وزیر دادگستری: امروز شعار تولید و مصرف داخلی را با صدای بلند سرمی‌دهیم

وزیر دادگستری: امروز شعار تولید و مصرف داخلی را با صدای بلند سرمی‌دهیم

وزیر دادگستری گفت: امروز در بخش تولید به حدی رسیده ایم که شعار تولید و مصرف داخلی را با صدای بلند سر می دهیم.

 به گزارش ایدنا به نقل از ایرنا، مصطفی پورمحمدی سه شنبه شب در سفر یک روزه خود به بوشهر در نشست شورای اداری استان افزود: وقتی در کشور اعلام می شود کالای داخلی مصرف شود به جایگاهی رسیده ایم که این کالا را تولید کنیم.
وی تصریح کرد: هرچند هنوز با تولید خارجی فاصله داریم ولی با توجه به شرایط موجود تنوع، کیفیت و قیمت تولید در کشور خود را به حد رقابت با تولیدات خارجی رسانده است.
پورمحمدی اظهار کرد: امروز به اندازه کافی کالاهای مختلف برای تولید در کشور وجود دارد.
وی تصریح کرد: امروز توسعه صنعتی در کشور به بالای ۱۰.۵درصد رسیده است.
وزیردادگستری گفت: با همت دولت تدبیر و امید و با سرمایه گذاری ۱۷ هزار میلیارد تومان ۲۲ تا ۲۳ هزار واحد صنعتی غیر فعال در کشور فعال شدند.
پورمحمدی با اشاره به تراز تجاری مثبت کشور اظهار کرد: امسال درعرصه اقتصادی به نرخ رشد بالای ۷.۵ و بدون نفت به پنج درصد رسیده ایم و تورم همچنان تک رقمی است.
وی یادآور شد: با همه این پیشرفتها با وجود ایجاد سالی ۷۰۰ هزار شغل در مقابل ۵۰۰ هزار بیکار،همچنان اشتغال مهمترین مشکل کشور به شمار می رود.
پورمحمدی خاطرنشان شد: باید تلاش کنیم بازار کار به وضع متعادل خود برسد و زمینه اشتغال را در هر استانی متناسب با شرایط و ظرفیت موجود در آن فراهم کرد.
وی با بیان اینکه در مقابل افزایش تعداد شاغلان، نسبت بیکاران نیز افزایش یافته است گفت: در دولت تدبیر و امید ۲۲میلیون و ۷۰۰ هزار شغل ایجاد شده این درحالی است که نرخ بیکاری از ۱۱.۵به ۱۲.۷درصد رسیده است.
وزیر دادگستری بیان کرد: کشور در توسعه علمی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و سایر بخشهای دیگر رشد خود را حفظ کرده است.
وی اظهار کرد: در زمان حاضر در بخش خدمات عمومی هنوز کمبودهایی در کشور وجود دارد که این به فرهنگ مصرف و به سبک زندگی برمی گردد.
پورمحمدی گفت: وضعیت کشور در شرایط روبه بهبود می رودکه فرهنگ مصرف در جامعه اصلاح شود.
وی با اشاره به اینکه هزینه جاری در کشور قابل تداوم نیست یادآور شد: کشور امروز جوابگوی این میزان هزینه نیست و مصارف باید در جامعه کنترل شود.
وزیردادگستری بیان کرد: در زمان حاضر بدنه اجتماعی در استفاده از تکنولوژی ارتباطات جلو است این درحالی است که دولت در این بخش ضعیف است.
وی تاکید کرد: برای رسیدن به دولت الکترونیک باید کاغذبازی و میزان حضور مردم برای دریافت خدمات را کاهش داد.
وزیردادگستری گفت: در نظام اداری خدماتی که ارائه می شود باید کم هزینه، سریع و سالم باشد.
وی با اشاره به اهمیت مبارزه با مفاسد در جامعه افزود: در مبارزه با مفاسد تصمیم های خوبی گرفته و با جدیت دنبال می شود.
پورمحمدی اظهار کرد: جلسه های مبارزه با مفاسد اقتصادی برگزار و علاوه بر این مرجع ملی کنوانسیون ضد فساد در حوزه دیگری نیز فعالیت می کند.
به گفته پورمحمدی افزون براین شورای دستگاه نظارتی نیز فعال است و مجموعه این اقدامها حاکی از کاهش مفاسد به خصوص در حجمها و اقلام بزرگ است.
وی یادآور شد: در زمان حاضر پرونده های بزرگ فساد در جامعه کمتر مشاهد می شود و آنچه که وجود دارد مربوط به دوره های گذشته است که کشف و با آنها برخورد می شود.
وی تصریح کرد: در بخش قاچاق و زمین خواری به طور جدی کنترل شده و با کاهش روبه رو هستیم.
پورمحمدی افزود: در این سه سال به طور تقریبی پرونده های بزرگ قاچاق و زمین خواری نداریم.
وی یادآور شد: با این وجود هنوز از موضوع فساد چه اقتصادی و اداری رنج می بریم و برای داشتن محیط امن و سالم باید فرهنگ اداری، اجتماعی و مناسبات اداری با کوچک سازی، چابک سازی دولت و دولت الکترونیک اصلاح شود.
پورمحمدی تاکید کرد: با توجه به اقدامهای صورت گرفته در مبارزه با فساد اگر با همین آهنگ پیش برویم چشم اندازقابل قبول و روشنی در پیش رو است.
وی در خصوص مدیران دوتابعیتی نیز گفت: مدیر دوتابعیتی اداری نداریم و چند لیستی که اعلام شده مربوط به شرکتها و در دست بررسی است.
وی گفت: تاکنون از ۱۴تا ۱۵ فردی که اعلام شده چند تن آنان مربوط به شرکتهای غیر دولتی هستند.
پورمحمدی افزود: این افراد در خارج از کشورند و مسئولیت ندارند ولی با این وجود بازهم کنترل می شود و این افراد حق مسئولیت پذیری نداشته و نخواهند داشت.
وی در خصوص برجام گفت: کشور امروز از یک فشار و ظلم بزرگ بین المللی خارج شده و در عرصه منطقه ای، جهانی و بین اللمی این اقدام دستاورد بزرگی برای ملت و انقلاب اسلامی است.
پورمحمدی با بیان اینکه نتیجه مذاکرات دستاورد بزرگی است افزود: هرچند حق ما بیش از این بود ولی باید نسبت به اجرای همین تعهدات از سوی کشور مقابل که کشوری پیمان شکن است پافشاری کنیم.
وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی از دهان شیر بخشی از حق خود را بیرون کشیده و آن را دست آورده و این دستاورد بزرگی است که باید حفظ شود.
وزیر دادگستری با اشاره به امنیت موجود در کشور گفت: در شرایطی که گروههای تروریستی در جای جای دنیا حضور دارند با همت و تلاش نیروهای مسلح امنیت در کشور حاکم است و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
پورمحمدی تاکید کرد: جمهوری اسلامی در دفاع از مسلمانان، مظلومان، مبارزه با تروریستها و فعالیتهای تخریبی جایگاه روشن و بزرگی دارد.
وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر بحث اقتصاد در چند سال گذشته افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی چند سالی است که مباحث اقتصادی را مطرح و توجه به حوزه اقتصادی تاکید می‌کنند و این نشان دهنده این است که معظم‌له به حل مسائل اقتصادی توجه جدی دارند.
پورمحمدی بیان کرد: تاکید رهبرمعظم انقلاب بعنوان یک شخصیت برجسته، مذهبی و دینی به موضوع اقتصاد بیانگر این است که اقتصاد برای نظام، انقلاب، فرهنگ و دین تعیین کننده است.
وی یادآور شد: دولت یازدهم در عرصه اقتصادی امسال به نرخ رشد بالای ۷.۵درصد و بدون نفت به رشد پنج درصد رسیده است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *