وزیرفرهنگ و ارشاداسلامی: ٢٠٠ میلیارد ریال برای توسعه بازی های رایانه ای پرداخت شد

وزیرفرهنگ و ارشاداسلامی: ٢٠٠ میلیارد ریال برای توسعه بازی های رایانه ای پرداخت شد
سیدرضا صالحی امیری  یکی از حوزه های مورد توجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را ایجاد بازی های رایانه ای اعلام کر و افزود  که این وزارتخانه وظیفه نظارت بر روند فعالیت، تولید و توزیع بازی های رایانه ای را بر عهده دارد.
به گزارش ایدنا به نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صالحی امیری با تاکید بر حمایت از تولید بازی های داخلی افزود: در شرایط فعلی گردش مالی بازی های رایانه ای حدود چهار هزار و ۵٠٠ میلیارد ریال است که ٩٠ درصد این بازی ها وارداتی است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه این وزارتخانه در تلاش است با حمایت از نیروهای داخلی این حوزه را تقویت کند، افزود: هم اکنون یک هزار جوان خلاق و با انگیزه در حوزه تولید بازی رایانه ای در قالب ١٠٠ شرکت فعال هستند.
صالحی امیری با بیان اینکه تقویت، حمایت حقوقی، معنوی و مالی توسعه بازی ها رایانه ای در دستور کار دولت است ابراز امیدواری کرد: با برنامه های حمایتی دولت، جوانان خلاق کشورمان می توانند بازار داخلی و منطقه ای را کسب کنند.
وی سیاست قطعی این وزارتخانه را توجه به فرهنگ بومی ، ملی و دینی در همه حوزه ها و تکیه بر ظرفیت های داخلی در بخش سینما، هنر، شعر، کتاب و نشر دانست.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *