نماینده یونسکو:ایران پیشرفت قابل توجهی در استفاده از توانمندی زنان دارد

نماینده یونسکو:ایران پیشرفت قابل توجهی در استفاده از توانمندی زنان دارد
به گزارشایدنا به نقل از  ایرنا، «استرکوئیش لاروش» روز دوشنبه در نخستین کنگره ملی زنان موفق ایران در دانشگاه شهید بهشتی تهران افزود: موفقیت زنان در ایران قابل قدردانی و مورد توجه است؛ چرا که برای رسیدن به توسعه پایدار، نقش زنان، امری بسیار مهم به شمار می آید.
توانمندی زنان در اولویت سازمان یونسکو است و این توانمندسازی از پشت میزهای مدرسه آغاز می شود و آموزش و تحول سازی نیز به همراه آن است. لاروش ادامه داد: توانمندسازی زنان به معنای سوادآموزی، آموزش، شرکت در عرصه های مختلف، فناوری، دسترسی به سواد رسانه ای، ورزش، مشارکت در عرصه های سیاسی و اجتماعی و همچنین دسترسی به فرصت های برابر برای آنان است .
نماینده سازمان یونسکو در تهران تصریح کرد: آموزش زندگی بهتر به همراه گسترش سطح آموزش همگانی را در سال ۲۰۱۵ در سطح جهانی آغاز و در سوادآموزی هم با کمبودها مبارزه کرده ایم.
وی تاکید کرد: در زمان حاضر بهترین روش ها را در حوزه سوادآموزی شناسایی و تکرار کرده ایم و پروژه های مشترکی را با دیگر سازمان های بین المللی برای توانمندسازی زنان داریم و در توسعه پایدار نیز سعی کرده ایم با دیگر نهادهای بین المللی تلاش های مشترکی را داشته باشیم.
لاروش ادامه داد: در زمینه انتقال اطلاعات، پرورش کودکان آموزش هایی را آغاز کرده و تلاش هایی نیز در جهت از بین بردن فاصله های طبقاتی و جنسیتی انجام داده ایم.
نماینده سازمان یونسکو در تهران تاکید کرد: صرفا به دنبال تشویق زنان برای استفاده از توانمندی های آنان نیستیم بلکه اعتقاد داریم که زنان می توانند کارهای بزرگی را انجام دهند و از عهده آنها نیز برمی آیند.
وی تاکید کرد: امروز سهم زنان در دنیا در خصوص پزوهش ۳۰ درصد است که در حوزه تصمیم گیری ها نیز این سهم پایین تر از آن است.
لاروش ادامه داد: آموزش برای رهایی از فقر و دستیابی به فرصت های برابر بسیار مهم است زیرا می توان به تغذیه، آموزش و دیگر فرصت های برابر از طریق آموزش دسترسی داشت و این امر بر عهده یونسکو است که می بایست در این خصوص خانواده ها را یاری دهد.
وی با اشاره به نقش مهم ورزش در زندگی بانوان گفت: اعتقاد داریم ورزش مشارکت زنان را در جامعه افزایش می دهد و موجبات توسعه پایدار را بهتر فراهم می کند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *