نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد: تخریب طبیعت توسعه پایدار را به خطر می اندازد

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد:  تخریب طبیعت توسعه پایدار را به خطر می اندازد

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نباید با تصرف و تخریب طبیعت سبب قهر الهی شویم گفت: تخریب مواهب طبیعی فاجعه‌ای زیانبار و خطری برای حفظ محیط طبیعی و توسعه پایدار خواهد بود.

کهگیلویه و بویراحمد با ۱۶ هزار کیلومترمربع دارای یک میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار جنگل و مرتع است.
به گزارش ایدنا به نقل از ایرنا، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی روز یکشنبه در دیدار با کارکنان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری این استان اظهار کرد که جنگل‌ها، مراتع و منابع ملی، متعلق به عموم مردم است و باید برای حفظ و صیانت و احیای این نعمت الهی برای ادامه حیات بشر و نسل‌های آینده همه با هم تلاش کنند.
وی با تقدیر از تلاش نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی در حفظ انفال تصریح کرد که منظور از انفال در متون فقهی منابع طبیعی کوه‌ها، جنگل‌ها، مراتع، آب‌ها و معادن زیر زمینی بوده و این مواهب متعلق به خدا و خلیفه خدا روی زمین است و هیچ کس حق سودجویی و تخریب آن را ندارد.
وی با بیان اینکه انفال مالکیت اعتباری و حقوقی دارند و اگر این مهم نبود صاحبان قدرت تمام این منابع ملی را برای خودشان تصاحب می‌کردند، تصریح کرد که هر آنچه مربوط به خداست، متعلق به همه است.
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد بر لزوم ترویج فرهنگ درختکاری در هفته منابع طبیعی و نیز حفظ بیش از پیش جنگل‌ها و مراتع با مشارکت مردم و برنامه ریزی مطلوب با هدف داشتن محیط زیست سالم و پایدار تاکید کرد.
به گفته مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد همزمان با هفته درختکاری از ۱۵ اسفند، برنامه‌های متنوعی در زمینه کاشت درخت در این استان با مشارکت مردم پیش بینی شده است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *