معاون استاندار خراسان رضوی: افزایش مشارکت مردم در امور برای تحقق توسعه ضروری است

معاون استاندار خراسان رضوی: افزایش مشارکت مردم در امور برای تحقق توسعه ضروری است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: برای تحقق توسعه و پیشرفت باید مردم را شریک حکومت کرده و در امور مختلف مشارکت داد.
به گزارش ایدنا به نقل از  اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در چهارمین جلسه تخصصی بررسی موانع و تهدیدهای پیش روی جوانان فعال اقتصادی استان افزود: همه دولت ها تلاش کرده اند تولید رونق یابد، اشتغال افزایش یافته و بیکاری کاهش یابد اما گاه خیلی موفق نبوده اند.
وی اظهار کرد: فقط با مشارکت مردم می توان مشکلات را حل نمود که این امر جز با تقویت تشکل های غیر دولتی و مردم نهاد ممکن نیست.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: طی دولت یازدهم ۶۶ درصد تشکل های غیر دولتی این استان افزایش یافته و تعداد آنها به بیش از ۸۰۰ تشکل رسید.
حسینی افزود: برای توانمندسازی آنها طی ۲.۵ سال اخیر ۱۰ هزار نفر ساعت آموزش ارائه شده ضمن آنکه کاربردی کردن آموزش های دانشگاه ها و توسعه آموزش های فنی و حرفه ای هم در تقویت این ظرفیت موثر است.
وی با بیان اینکه امروز با پدیده بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی مواجهیم، اظهار کرد: طی تفاهمی با جهاد دانشگاهی مقرر شده است این نهاد مجموعه دانش آموخته های دانشگاهی را شناسایی و ظرفیت اشتغال آنها را مشخص و زمینه پیوند آنان با فرصت های اشتغال استان را فراهم کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی با تاکید بر تقویت تشکل های مردمی و شبکه سازی بین آنها گفت: در حوزه سوغات استان ظرفیت قابل توجهی برای اشتغال و ورود بخش مردمی وجود دارد بطوریکه ۷۵ درصد سوغات استان خارجی و عمده آن هم قاچاق است در حالی که می توان با استفاده از توان و ظرفیت داخلی در این حوزه عرصه را به دست گرفت.
حسینی برند سازی متناسب با ظرفیت ها بویژه در حوزه برند حلال را از دیگر فرصت های مناسب در استان خواند.
وی با بیان اینکه باید رویکرد ها و گفتمان ها به سوی مشارکت مردم تغییر یابد افزود: در انتخابات نیز برخی معتقدند باید داوطلبان را زیر ذره بین گذاشته و همه را رد کنیم اما اعتقاد ما این است که باید اجازه داد افرادی که بر مبنای قانون شرایط اولیه را دارند وارد عرصه شده و مردم خود انتخاب یا رد کنند.
حسینی ادامه داد: باید ظرفیت و توان مردم در امور مختلف به کار گرفته شود زیرا اگر مردم شریک حکومت نشوند نمی توان به نتیجه مطلوب در اداره امور دست یافت.
وی با بیان اینکه هم اکنون در حاشیه شهر مشهد ۱۲۰ تشکل غیر دولتی وارد عرصه شده اند گفت: این تشکل ها توانسته اند طی فعالیت و حضور خود تا ۸۵ درصد تقاضای مصرف مواد مخدر را در این مناطق کاهش دهند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *