مسیر ناهموار توسعه و شناسایی نقاط حادثه خیز راه های روستایی

مسیر ناهموار توسعه و شناسایی نقاط حادثه خیز راه های روستایی
عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه راه های روستایی در نتیجه کمبود تخصیص اعتبار حادثه خیزترین راه ها هستند، گفت: دولت آینده باید با ایجاد بانک اطلاعاتی وضعیت راه های روستایی تخصیص اعتبارات به این مناطق را تسهیل کند.
به گزارش ایدنا به نقل از خبرگزاری خانه ملت، عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اولویت های دولت آتی گفت: دولت بعدی باید توجه بسیاری به نیازمندی های روستاییان برای کاهش مهاجرت از روستا به شهر داشته باشد.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بسیاری از راه های روستایی از کمترین امکانات بی بهره اند، افزود: بسیاری از راه های روستایی در نتیجه بی توجهی دولت ها نقاط حادثه خیزی را رقم زده و هر ساله تصادفات بسیاری را موجب می شوند.

ضرورت شناسایی نقاط حادثه خیز راه های روستایی

وی با تاکید بر اینکه دولت آتی باید بانک اطلاعاتی قوی از وضعیت عمرانی روستاها و شهرها ایجاد کند، تصریح کرد: باید با شناسایی استان های دارای عقب ماندگی و توسعه نیافتگی سعی در رفع محرومیت ها کرد در غیر این صورت مهم ترین تبعات این مهم مهاجرت خیل عظیمی از مردم به شهرها است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بسیاری از راه های روستایی کشور هنوز خاکی است، گفت: نبود امکانات ابتدایی در روستاها و بی توجهی به عمران آن ها تبعات بسیاری را متوجه اقتصاد کشور کرده است.

وی با تاکید بر اینکه باید در توزیع اعتبارات، روستاها در مرکز توجه قرار بگیرند، افزود: برای ایجاد توازن منطقه ای باید تخصیص اعتبارات با عدالت صورت بگیرد.

علوی با انتقاد از وضعیت فعلی بسیاری از راه های روستایی کشور به ویژه حوزه انتخابیه اش، گفت: توسعه راه های روستایی و مهندسی مسیرها در حوالی شهرهای بزرگ سرعت کمی دارد.

ضرورت افزایش اعتبارات روستایی

وی ادامه داد: دولت آینده باید با افزایش تخصیص اعتبارت به روستاها سعی در کاهش نقاط حادثه خیز در راه های روستایی کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مجلس بارها در خصوص کمک به دولت برای توسعه روستاها اعلام آمادگی کرده و برای ایجاد بانک اطلاعاتی در خصوص وضعیت راه ها تک تک نمایندگان آماده همراهی با دولت هستند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *