لازمه رسیدن به توسعه پایدار فرهنگسازی مناسب است

لازمه رسیدن به توسعه پایدار فرهنگسازی مناسب است

عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج، گفت: لازمه رسیدن به توسعه پایدار فرهنگسازی مناسب است؛ در این راستا باید در حوزه محیط زیست این مهم را به مقوله ای عمومی تبدیل کرده و آن را نهادینه کنیم.

سعید فیروزگاه ضمن تبریک فرا رسیدن روز هوای پاک اظهار داشت: روز هوای پاک مختص یک روز نیست و باید فرهنگ حفظ محیط زیست را در تمام روزهای سال بر خود وظیفه دانسته و این فرهنگ را در تمامی سطوح و بین اقشار جامعه به عنوان صیانت از فضای سبز بر عهده بگیرند.

فیروزگاه، مسألـه آلودگی هوا را یکـی از مسائل عمده محیط زیست و دغدغه عمده ای برای دست اندرکاران محیط زیست در سراسر جهان دانست.

وی، آموزش شهروندی در قالب ارائه برنامه های متنوع و برگزاری همایش های آموزشی را در ترویج فرهنگ کاهش تولید زباله، استفاده از زباله های بازیافتی، تفکیک از مبداء زباله و در نهایت داشتن شهر و جامعه ای سالم بسیار ضروری عنوان کرد.

رئیس اسبق کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج تاکید داشت: افزایش سطح آگاهی شهروندان، بهبود رفتارهای زیست محیطی را به دنبال خواهد داشت، از این رو افزایش آگاهی اجتماعی و توانمند سازی شهروندان باید در اولویت برنامه های مدیریت شهری قرار گیرد.

فیروزگاه همچنین تشویق و ترغیب شهروندان به منظور پاکسازی شهر و نگهداری از محیط زیست را از مهم ترین راهکارهای اجرایی جهت رسیدن به محیط زیست سالم و باطراوت دانست و افزود: مشارکت شهروندان مسئولین را در رسیدن به اهداف کلان شهری کمک شایانی خواهد کرد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج در پایان ابراز امیدواری کرد: تعامل و همکاری مسئولین و مردم پنجره ای به سوی کاهش مشکلات محیط زیست و ایجاد هوای پاک در کلانشهر کرج شود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *