قائم مقام وزیر بهداشت: توسعه سلامت تنها با مشارکت مردم تحقق می‌یابد

قائم مقام وزیر بهداشت:  توسعه سلامت تنها با مشارکت مردم تحقق می‌یابد
قائم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکت‌های اجتماعی با تاکید بر اینکه مشارکت مردم به عنوان محور اصلی توسعه سلامت شناخته می‌شود گفت: توسعه سلامت تنها با مشارکت مردم تحقق می‌یابد.

به گزارش ایدنا به نقل از عصرفرهنگ، محمد‌هادی ایازی  در نخستین مجمع استانی سلامت در یزد اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم در حوزه سلامت و ارتقای سلامت جامعه موفق باشیم باید پیش از هرکاری بتوانیم مشارکت مردمی را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مشارکت مردم منجر به موفقیت در زمینه ارتقای سلامت خواهد شد ادامه داد: ظرفیت‌های زیادی در این زمینه نهفته است که اگر از این ظرفیت‌ها در مسیر خود بهره‌مند باشیم قطعه موفق می‌شویم.

قائم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکت‌های اجتماعی با بیان اینکه رویکرد سلامت محور یعنی بهره‌مندی از ظرفیت‌های مختلف در حوزه سلامت اظهار داشت: رویکرد سلامت‌محور نیز با مشارکت مردمی امکانپذیر است.

وی با اشاره به پیشینه استان یزد و کسب موفقیت‌های مختلف در حوزه بهداشت و درمان، بیان داشت: نخستین مجمع استانی سلامت نیز در استان یزد تشکیل شده و اقداماتی که خروجی این مجمع بوده در حوزه سلامت تاثیرات زیادی داشته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد هم در این آیین با تاکید بر توسعه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم گفت: در حال حاضر مردم استان در ۳۵۰ نقطه از استان از خدمات بهداشتی و درمانی بهره می‌برند.

محمدحسن لطفی با اشاره به راه‌اندازی سامانه یکپارچه بهداشتی و تشکیل پرونده الکترونیک ادامه داد: این سامانه تا کنون موفق شده اطلاعات بیش از ۴۵ درصد از مردم استان را به ثبت برساند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *