شاهد سو سو زدن آثار رشد و توسعه در کشور هستیم

شاهد سو سو زدن آثار رشد و توسعه در کشور هستیم

وزیر اطلاعات با بیان اینکه تثبیت سرمایه در پروژه های جزیره کیش بیانگر احساس ثبات اقتصادی و حمایت مدیران است، افزود: این وضعیت را باید ادامه داد تا شاهد حضور هر چه بیشتر بخش خصوصی باشیم.
به گزارش ایدنا به نقل از خبرگزاری آریا ،حجت الاسلام سید محمود علوی روز پنجشنبه در حاشیه مراسم افتتاح مجموعه هنری و موزه خلیج فارس کیش ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر در جمع خبرنگاران گفت: امیدوارم که همیشه در ایام دهه فجر شاهد بهره برداری از اقداماتی باشیم که به دست خدمتگذاران مردم در سراسر ایران اسلامی انجام می شود تا شاهد رشد و توسعه کشور اسلامیمان باشیم.
وی روند توسعه کیش را مثبت خواند و اظهار کرد: از سفر دوره قبل من بیش از یک سال و ده ماه می گذرد که در آن از مناطق مختلفی در کیش بازدید داشتم و در این دوره از بازدید دیدم نبض زندگی و سازندگی در جزیره کیش به خوبی می تپد که نشان دهنده حرکت رو به رشد این منطقه است.
وزیر اطلاعات دولت تدبیر و امید تصریح کرد: روند رو به رشد جزیره کیش که با استقامت و صلابت به راه خود ادامه می دهد، ریشه در نگاه خوب و مهندسی عمیق توسعه توسط مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش دارد زیرا آقای مونسان بدون ایجاد حاشیه و سر و صدا خدمتی خاموش، جهادی و آرام را در عرصه سازندگی انجام می دهد.
علوی ضمن ابراز خرسندی از حرکت های انجام شده، گفت: امروز ورود بخش خصوصی به عرصه های مختلف نوید بخش تحولات نوینی است زیرا تا این بخش احساس امنیت، حمایت و ثبات در بازار نداشته باشد، وارد عرصه سرمایه گذاری نمی شود و بیشتر به سمت تجارتی می رود که سرمایه در آن شناور است و تثبیت نمی شود اما خوشبختانه امروز می بینیم که بخش خصوصی در پروژه های متعددی سرمایه های خود را در جزیره کیش تثبیت کرده است.
وی افزود: تثبیت سرمایه ها در پروژه های کیش بیانگر احساس ثبات اقتصادی و حمایت مدیران است باید این وضعیت را ادامه داد تا شاهد حضور هر چه بیشتر بخش خصوصی باشیم زیرا این بخش می تواند خدمات بیشتری را برای مردم فراهم کند و باعث چرخش سازنده سرمایه های مردم و گردش اقتصاد شود.
وزیر اطلاعات تصریح کرد: برای ما مهم این است که عرصه اقتصاد را از نظر امنیت تامین کنیم به همین خاطر امروز سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در کنار بخش های رسانه ای، فرهنگی، آموزشی اذعان دارند که از یک امنیت خوب برخوردار هستند.
حجت الاسلام علوی ادامه داد: دستگاه امنیت کشور امروز در خدمت همه اقشار مردم و اصناف است و این کاری است که وزارت اطلاعات توانسته به جامعه عرضه کند تا علاوه بر امنیت به مردم آرامش ارائه کند به نحوی که امروز مردم دستگاه امنیتی را در کنار و در خدمت خود احساس می کنند.
وی تاکید کرد: این نوع خدمتگذاری ها سبب می شود که مردم با دلگرمی بیشتر در صحنه حضور داشته باشند و کشور به واسطه توان و انرژی مردم همیشه در صحنه بتواند رشد پر شتابی را تجربه کند.
وزیر اطلاعات افزود: امروز به شکر خداوند شاهد سو سو زدن آثار رشد و توسعه در کشور هستیم و امیدواریم که این سو سوها به درخشش تبدیل شود و همه مردم، صاحبان سرمایه، اندیشه و ذوق در کشور حضور پیدا کنند تا شاهد شکوفا شدن اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری، رشد تولید و اشتغال در کشور، شکل گیری خانواده ها، فعالیت جوانان و جوانه زدن امید در اقشار مختلف جامع باشیم.
علوی در خصوص عملکرد تیم مدیریتی دولت تدبیر و امید در جزیره کیش گفت: من در مقاطع مختلف و دوره مدیریت های گوناگون در کیش حضور پیدا کرده ام و روند رشد جزیره را شاهد بوده ام لذا می توانم بر آوردی نسبی در این زمینه داشته باشم.
وی افزود: مدیران در همه دوره ها به مردم خدمت کرده اند و ما نمی توانیم خدمات آنان را منکر شویم اما ویژگی این دوره از مدیریت این است که یک رشد اصولی، مبنایی، حسابگرانه و بی سر و صدا در جریان است. در این دوره شاهد حرکتی عمقی و نه سطحی هستیم، حرکتی که حاشیه و سر و صداهای تبلیغاتی ندارد لذا می تواند ماندگار شود.
همچنین عصر پنجشنبه مجموعه هنری و موزه خلیج فارس کیش با حضور وزیر اطلاعات در زمینی به وسعت سه هزار و ۲۰۰ متر مربع در غرب جزیره افتتاح شد.
این نماد و موزه یک مجموعه فرهنگی، تفریحی و سیاحتی در ساحل غربی جزیره است. نماد کیش با یک سازه بتونی به طول ۵۲ متر به شکل دو صدف که مرواریدی را در بر گرفته ساخته شده است.
در بخش همکف ساختمان نماد، موزه کیش چهار سالن گالری، آمفی تئاتر، بخش اداری، کافی شاپ و کارگاه آموزشی ساخته شده است.
افتتاح رادیو نما در صدا و سیمای کیش و حضور در برنامه زنده تلویزیونی شبهای انقلاب از دیگر برنامه های سفر وزیر اطلاعات به جزیره کیش بود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *