سرمایه گذاری بخش خصوصی برای تکمیل زنجیره بنادر

سرمایه گذاری بخش خصوصی برای تکمیل زنجیره بنادر
مهندس راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن تاکید بر نگاه مدرن به بنادر گفت: نگاه ما ورود و سرمایه گذاری بخش خصوصی به تکمیل زنجیره تامین بنادر است.
به گزارش ایدنا به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی ،مهندس محمد راستاد معاون وزیر راه و شهر سازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در همایش بین المللی حمل و نقل و لجستیک در محل مرکز همایش های صدا و سیما، در خصوص نقش بخش خصوصی و دولتی در ایجاد مراکز لجستیک گفت: با توجه به نقش مدرن بنادر ما به دنبال حلقه ای از زنجیره یکپارچه تامین یا لجستیک هستیم که بر اساس آن ایجاد زیرساخت ها نمی تواند صرفا توسط بخش دولتی تامین شود. معمولا زیرساخت های اولیه بنادر دریایی شامل موج شکن، حوضچه آرامش و اسکله توسط دولت ها ساخته می شوند اما از این مرحله به بعد سایر تجهیزات و روبناها می توانند توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شوند.
وی افزود: سیاست ما در سازمان بنادر و دریانوردی ورود حداکثری بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بنادر است و ما صرفا ایجاد کننده زیرساخت های بندری هستیم و تکمیل زنجیره را به بخش خصوصی واگذار می کنیم.
وی ادامه داد: فاز ۳ بندر شهید رجایی از نمونه های مشارکت بخش خصوصی در تکمیل زنجیره تامین بنادر کشور است که در آن ۲ میلیون تن با مشارکت بخش خصوصی به ظرفیت بندر اضافه شد. در بنادر امام و بوشهر حتی ما از این میزان فراتر رفتیم و بخش خصوصی در ساخت اسکله سرمایه گذاری کرد.
همایش دو روزه بین المللی حمل و نقل و لجستیک از صبح امروز یکشنبه ۱۴ آبان آغاز شد و طی آن مسئولان و فعالان حوزه حمل و نقل از جمله عباس آخوندی وزیر راه و شهر سازی و محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی سخنرانی داشتند.
این همایش در این شش پانل دنبال خواهند شد: ۱. نقش بخش خصوصی و دولتی در ایجاد مراکز استراتژیک ۲. لجستیک و حمل و نقل چندوجهی ۳. مدیریت حمل و نقل و لجستیک ۴. توانمند سازی لجستیک و حمل و نقل ۵. اقتصاد مقاومتی، حمل و نقل و بیمه ۶. لجستیک، مناطق آزاد و ترانزیت

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *