زنگنه: بزرگترین خدمت دولت تدبیر و امید کاهش نرخ تورم است

زنگنه: بزرگترین خدمت دولت تدبیر و امید کاهش نرخ تورم است

وزیر نفت و وزیر معین اقتصاد مقاومتی تاکید کرد: بزرگترین خدمت دولت تدبیر و امید برای کاهش نرخ سود بانکی کاهش نرخ تورم بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، بیژن نامدار زنگنه عصر سه شنبه در نشست توسعه گردشگری گیلان در رشت افزود: نه می توان نرخ سپرده را کم کرد و نه می توان مالیات نگرفت بلکه مدیریت می بایست با همین شرایط موجود، صورت گیرد.
وی با بیان اینکه قانون باید به نفع رونق کسب و کار تغییر یابد، اظهار کرد: در زمان حاضر تنها راه استفاده از وام های ارزان قیمت، صندوق توسعه است.
نامدار زنگنه تصریح کرد: علاوه بر بخش کشاورزی می بایست صنعت و خدمات مورد اهتمام قرار گیرند که گردشگری در بخش خدمات، بسیار حائز اهمیت است.
وزیر نفت در بخش دیگری از سخنانش وضعیت میراث فرهنگی کشور را فاجعه توصیف کرد و گفت: برای رفع مشکل میراث فرهنگی در راستای حفظ و احیای آنها به فکر ایجاد منبع پایدار بود.
وی میراث فرهنگی را جاذبه ای برای جذب گردشگر دانست و افزود: امیدواریم در سال آینده بتوان مقرراتی برای ایجاد درآمد ثابتی به نفع میراث فرهنگی تصویب کرد.
نامدار زنگنه یکی از محورهای توسعه در آینده را گردشگری عنوان کرد و گفت: گیلان با توجه به امتیازاتی همچون نزدیکی به پایتخت و نیز آماده سازی زیرساخت هایی مانند آزادراه، راه آهن و … می تواند سهم زیادی در توسعه و رونق گردشگری داشته باشد.
وزیر نفت با توجه به بیان مشکلات نمایندگان گردشگری گیلان گفت : باید کارگروهی در مرکز با حضور منابع طبیعی و محیط زیست در ارتباط با رفع مشکلات گردشگری استان های گیلان و مازندران برگزار شود تا مشکلات بطور واضح بیان و برای آن چاره اندیشی شود.
وی همچنین در راستای توسعه گردشگری گیلان اظهار کرد: دراین بخش باید نگاه کاملی به ظرفیت های گردشگری استان صورت گیرد و در این راستا از مشاوران درجه یک بین المللی یاری خواست.
استاندار گیلان نیز در این نشست بیان کرد: گیلان تنها متعلق به گیلانی ها نیست بلکه این استان متعلق به کل کشور است و به همین جهت باید نگاه ویژه ای در زمینه تسهیلات ارزان قیمت به آن صورت گیرد.
محمدعلی نجفی با بیان اینکه استان های گردشگرپذیر چون گیلان و مازندران نیازمند حمایت و توجه ویژه هستند، افزود: این استان، استانی مصرفی است و جمعیتش در واقع بدلیل حضور گردشگران تقریبا دوبرابر جمعیت خودش است و همین موضوع می طلبد که تصمیمات حمایتی ویژه اتخاذ شود.
وی همچنین توسعه فرودگاهی گیلان را یکی از مولفه های توسعه گردشگری در استان دانست و خواستار رفع مشکلات فرودگاهی استان شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان نیز در این نشست گفت: در سایه دیپلماسی سازنده دولت تدبیر و امید از جمله برجام و برون رفت از ایران هراسی، حضور گردشگران داخلی و خارجی نسبت به قبل از سال ۹۲ افزایش چشمگیری داشته است.
رضا علیزاده بیان کرد: در زمان حاضر تعداد واحدهای اقامتی گیلان از یک هزار و ۱۴۵ واحد به یک هزار و ۷۴۸ واحد ارتقاء یافته است.
وی یکی از راه های توسعه گردشگری در استان را حمایت بانک ها عنوان کرد و افزود: معیشت استان به گردشگری گره خورده و منابع تسهیلاتی در این راستا کافی نیست.
وی با بیان اینکه ۸۱ پروژه رهاشده گردشگری از دولت قبل بجا ماند، گفت: با توجه به همه محدودیت های مالی و اعتباری ۶۸ پروژه از این تعداد به بار نشسته است.
علیزاده خواهان حمایت دولت در زمینه رفع مشکلات گردشگری بویژه ۷۱منطقه نمونه گردشگری شد و اضافه کرد: امیدواریم با حمایت های دولت یازدهم، زمینه بهره مندی از این ظرفیت ها فراهم شود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *