رویه دولت یازدهم، ایجاد و استمرار آرامش در اقتصاد کشور است

رویه دولت یازدهم، ایجاد و استمرار آرامش در اقتصاد کشور است

معاون امور اقتصادی و دارایی وزارت اقتصاد، با تاکید بر لزوم پرهیز از هرگونه اقدام تنش زا و شوک آور در عرصه اقتصادی، هدف دولت یازدهم را ایجاد و استمرار آرامش در کشور خواند.

به گزارش ایدنا به نقل از (شادا)، سید حسین میرشجاعیان حسینی طی سخنانی در نشست مطبوعاتی به مناسبت فرا رسیدن ایام دهه فجر، با بیان اینکه متوسط نرخ رشد اقتصادی شش ماهه اول سالجاری، بنا بر اعلام بانک مرکزی، معادل ۷.۴ درصد بوده است، میزان رشد بخش هایی چون نفت، کشاورزی، صنعت و خدمات نسبت به مدت مشابه سال قبل را به ترتیب ۲۱ دهم، ۵.۷، ۲.۹ و ۱۰.۸ درصد اعلام کرد.
وی همچنین نرخ تورم در ۱۲ ماهه منتهی به پایان دی ماه امسال را معادل ۸.۶ درصد اعلام و پیش بینی کرد این رقم تا پایان سال به رقم ۸.۸ درصد برسد.
میرشجاعیان حسینی در ادامه، رشد ارزش دلاری صادرات غیر نفتی گمرکی در ۱۰ ماهه امسال را ۸.۳۷ درصد و میزان رشد همین شاخص در خصوص واردات را معادل ۳.۲ درصد اعلام کرد.
معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد کنترل نوسانات بازار ارز و به ویژه کنترل و بازگشت نرخ ارز از رقم چهار هزار و ۲۰۰ تومان در مقطعی، و بازگرداندن آن به کانال ۳ هزار و ۸۰۰ تومان را یکی از توفیقات دولت خواند که در سایه همکاری و جلسات مشترک وزارت اقتصاد، بانک مرکز و سازمان برنامه و بودجه حاصل شده است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *