دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در خدمت توسعه

دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در خدمت توسعه

به گزارش  ایدنا به نقل از مهر، محمدجواد ظریف  پس از اتمام جلسه با فراکسیون‌ امید مجلس، اظهار داشت: امروز از صبح سه جلسه با کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های مختلف مجلس و به ویژه فراکسیون امید داشتم.

وی افزود: تعامل با مجلس به عنوان نماد مردم‌سالاری دینی، فرصتی را به همه دستگاه‌ها می‌دهد که هم دیدگاه‌هایشان را به اطلاع نمایندگان مردم برسانند و هم از دیدگاه‌های نمایندگان مجلس که همان افکار و دیدگاه‌های مردم است، استفاده کنند.

وزیر پیشنهادی امور خارجه با ابراز خرسندی از جلسه تشکیل شده در فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: در این جلسه دوستان دیدگاه‌ها، نگرانی‌ها و انتقاداتشان را نسبت به کار سیاست خارجی کشور مطرح کردند و ما هم این فرصت را داشتیم که تعامل خوبی داشته باشیم.

ظریف خاطرنشان کرد: دو حوزه که ما بیشترین توجه را به آن داریم و در برنامه سیاست خارجی در دولت دوازدهم نیز بر آنها تأکید شده است، حوزه دیپلماسی اقتصادی است که وزارت امور خارجه در خدمت پیشرفت اقتصادی و معیشت مردم باشد و دیگری توسعه روابط با همسایگان است که مورد تأکید نمایندگان نیز قرار دارد.

وی افزود: علاوه بر این، در رابطه با حضور بانوان و اقلیت‌ها در مسئولیت‌های وزارت خارجه نیز دیدگاه‌هایی وجود دارد که در این زمینه نیز وزارت امور خارجه پیش‌قدم بوده و امیدواریم که در دولت دوازدهم نیز این مسئله ادامه یابد.

وزیر پیشنهادی امور خارجه درباره برنامه خود برای حضور در دیگر فراکسیون‌های مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: من روز چهارشنبه هفته گذشته با اعضای فراکسیون مستقلین دیدار داشتم و فردا هم با فراکسیون نمایندگان ولایی جلسه خواهم داشت.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *