جزیره هنگام بر پایه گردشگری توسعه می یابد

جزیره هنگام بر پایه گردشگری توسعه می یابد

مدیر منطقه ویژه اقتصادی سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی قشم گفت: برنامه توسعه جزیره هنگام با محوریت رشد صنعت گردشگری در دستور کار قرار گرفته که موجبات توانمندی جامعه محلی را نیز فراهم خواهد کرد.

 به گزارش ایدنا به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد قشم، کمال بیرامیان بیان کرد: طرح راهبردی توسعه جزیره هنگام حوزه گردشگری را به عنوان اولویت اصلی رونق اقتصادی و توسعه پایدار این جزیره در نظر گرفته که تدوین آن به پایان رسیده و در دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه تجاری- اقتصادی کشور مراحل تصویب را طی می کند.
وی افزود: توانمندسازی جامعه محلی، ساماندهی روستا، مبارزه با فقر و بهبود معیشت جامعه محلی از جمله مهمترین رویکردهای سازمان منطقه آزاد قشم در توسعه پایدار هنگام است و گام های نخستین با آغاز عملیات عمرانی برداشته شد.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی سازمان منطقه آزاد قشم بیان کرد: طرح ساماندهی ورودی هنگام جدید با کمک دهیاری و شورای اسلامی این روستا، اجرای اسکله بر روی جداره موج شکن ضلع شمالی، ایجاد مسیر پیاده حد فاصل اسکله و بازارچه سنتی، احداث سایبان و استراحتگاه در مسیر پیاده رو، زیبا سازی جداره و نصب نمادهای در حد فاصل موج شکن و بازارچه از جمله مهمترین اقدام ها محسوب می شود.
او اضافه کرد: احداث سرویس های بهداشتی، نصب برج نور، مبلمان شهری و فضای سبز از دیگر اقداما هایی است که در قالب طرح توسعه جزیره هنگام از اسفندماه سال گذشته آغاز شده و تا تابستان ۹۶ ادامه خواهد داشت.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *