توسعه کشور در اولویت رسانه ملی قرار دارد

توسعه کشور در اولویت رسانه ملی قرار دارد

رئیس سازمان صدا و سیما گفت: موضوع پیشرفت و توسعه کشور در اولویت رسانه ملی قرار دارد.

به گزارش ایدنا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، علی عسکری در نشست ­با معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری، ­­تصریح کرد: ­رشد روستا‌ها و شهرهای کوچک باید در اولویت کشور باشد چراکه امروز مهاجرت و حاشیه‌نشینی توازن کشور را برهم ریخته است.

وی افزود: ما باید برای رشد روستا‌ها و معکوس شدن جریان مهاجرت روستائیان تلاش کنیم. ­

رئیس رسانه ملی با اشاره به توسعه روستا‌ها در زمینه آب، برق، ارتباطات و … در سال‌های پس از انقلاب، بر لزوم انتخاب صنایع متناسب با اقلیم روستا‌ها تأکید کرد و گفت: با توجه به تنوع اقلیمی کشور، باید بر ویژگی‌های هر منطقه و روستا متمرکز شد و با مشخص شدن آن برنامه ریزی کرد شبکه‌های صدا و سیما نیز می‌توانند با برنامه سازی در این زمینه این صنایع را معرفی کنند.

وی با اعلام آمادگی رسانه ملی برای معرفی ویژگی‌های فرهنگی، بومی، گردشگری و صنایع دستی هر منطقه اعلام کرد: شبکه‌های سراسری و استانی صدا و سیما از روستا‌ها در این زمینه حمایت می‌کنند.

علی عسکری نفوذ فن آوری، جریان فرآوری و سریان علم و دانش را در روستا‌ها امری واجب دانست و گفت: باید در زمینه اهمیت تولید و ارائه کار با کیفیت بالا در روستا‌ها فرهنگسازی شود و رسانه ملی برای تبلیغ و تحکیم این موضوع تمام تلاشش را خواهد کرد.

رئیس سازمان صدا و سیما توسعه روستایی را موجب عدالت اقتصادی و اجتماعی دانست که عدالت فرهنگی را به دنبال خواهد داشت.

وی در خصوص پوشش فرستنده‌های صدا و سیما در نقاط مختلف کشور نیز گفت: رسانه ملی از تمام توان خود برای پوشش صددرصدی دیجیتال کشور استفاده می‌کند و حاضر است در صورت تأمین بخشی از هزینه‌های این امر در معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری برای پوشش صددرصدی کشور از تمام توانش بهره‌گیرد.

رئیس رسانه ملی در خصوص لزوم تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهلمین سالگرد انقلاب که سال آینده برگزار می‌شود گفت: اگر معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری دستاوردهای انقلاب اسلامی را در تمام روستا‌ها مناطق کشور احصا کند و این اطلاعات را در اختیار سازمان صدا و سیما قرار دهد رادیو و تلویزیون خصوصا شبکه‌های استانی می‌توانند برای ساخت مستند و برنامه سازی دراین زمینه از آن بهره ببرند.

وی افزود: این برنامه‌ها در طول هفته از شبکه‌های استانی روی آنتن خواهند رفت و برنامه‌های برگزیده از شبکه سراسری شما و برخی نیز از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

عسکری همچنین از آمادگی شبکه رادیویی سلامت و شبکه تلویزیونی سلامت برای اطلاع رسانی و اگاهی بخشی در زمینه سلامت روستاییان خبر داد.

رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری نیز در این نشست با قدردانی از تلاش‌های بی‌دریغ رسانه ملی در زمینه توسعه روستایی از رسانه ملی خواست تا این معاونت را در زمینه معرفی روستا‌ها به عنوان ثروت‌های مغفول یاری دهد.

وی مهمترین عامل حاشیه نشینی و مهاجرت را غفلت از روستائیان که ۲۶ درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند دانست و گفت: از صدا و سیما درخواست می‌کنیم توانمندی‌های روستاها، زیبایی‌های طبیعی، جاذبه‌های گردشگری و صنایع دستی روستا‌ها را بیش از پیش معرفی کنند.

رضوی همچنین از رئیس صدا و سیما خواست تا برای پوشش صددرصدی تمام نقاط کشور خصوصا در نقاط کوهستانی و مرزی تلاش کنند و اعلام آمادگی کرد بخشی از هزینه تحقق این امر از معاونت متبوع خود تأمین شود.

در این نشست قائم مقام رئیس رسانه ملی، معاونان منابع مالی و سرمایه انسانی، امور استان‌ها، حقوقی و امور مجلس، سیما، صدا، رئیس حوزه ریاست، مدیر کل روابط عمومی و مدیر مسئول روزنامه جام جم حضور داشتند.

همچنین هیئتی متشکل از معاونت طرح و برنامه، معاونت فرهنگی و سرمایه گذاری اجتماعی، مدیر کل سرمایه‌گذاری، مدیر امور فرهنگی و روابط عمومی از معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در این نشست شرکت کردند.

معاونان رسانه ملی در این نشست با بیان اهمیت پرداختن به موضوع روستا‌ها در تمام نهادهای آموزشی کشور نظیر آموزش و پرورش و آموزش عالی و نهادهای فرهنگی، از آمادگی رسانه ملی برای توسعه روستایی و تحقق آن خبر دادند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *