معاون استاندار ایلام: دولت توجه خاصی به توسعه پایدار روستا دارد

معاون استاندار ایلام: دولت توجه خاصی به توسعه پایدار روستا دارد

معاون امور عمرانی استاندار ایلام با بیان اینکه روستاها محور تولید و پویایی پایدار اشتغال در کشور هستند، گفت: دولت یازدهم توجه خاص به روستاها و توسعه پایدار روستا دارد.

به گزارش ایدنا به نقل از ایرنا، شاپور پولادی در نشست هماهنگی برگزاری نمایشگاه توانمندی محصولات کشاورزی روستایی استان اظهار کرد: ایجاد زمینه مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها یکی از سیاست های اصلی دولت یازدهم بود و دولت دوازدهم نیز حتما توجه ویژه‌ای به روستاها به عنوان کانون های تولید و کارآفرینی خواهد داشت.

وی افزود: یکی از اهداف ما تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در روستاها است، با توجه به رونق تولید به صورت سنتی در روستاها باید با شناسایی پتانسیل های اقتصادی روستاها و حمایت از زمینه های بالقوه و بالفعل اقتصادی زمینه حضور بیش از پیش مردم را در روستاها فراهم کنیم و عملا روند مهاجرت مردم از روستا به شهرها را متوقف کنیم.
معاون امور عمرانی استاندار ایلام تاکید کرد: در بحث ایجاد ظرفیت های اشتغالزایی و کارگاه های تولیدی در مناطق روستایی با اولویت مناطق مرزی هیچ گونه محدودیتی جهت اخذ تسهیلات با بهره کم وجود ندارد و در این زمینه تاکنون واحدهای تولیدی مختلفی در سطح استان احداث شده است.
پولادی با بیان اینکه دولت از اقتصاد روستاییان حمایت می کند، یادآور شد: امسال و از محل صندوق توسعه ملی جهت ایجاد ظرفیت های جدید اشتغالزایی در مناطق روستایی اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار با بهره کم (پنج تا ۱۰ درصد) از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ابلاغ شده که امیدواریم در نیمه اول سال جاری به تصویب برسد.
وی از برگزاری نمایشگاه توانمندی ها محصولات کشاورزی روستایی استان در ایام هفته دولت (دوم تا ششم شهریور ماه) خبر داد و گفت: آگاهی بازدیدکنندگان از وجود استعدادها، قابلیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در مناطق روستایی و ظرفیت تولید محصولات و تکمیل چرخه تولید محصولات کشاورزی و برند سازی آن از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
معاون استاندار ایلام اضافه کرد: یکی از معضلات ما در استان در عرضه محصولات عدم بسته بندی مناسب در بازار است که تلاش می شود تا در این نمایشگاه نقاط ضعف توسط کارشناسان مورد توجه قرار گرفته و زمینه برطرف شدن آنها فراهم شود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *