گسترش مشارکت مردم موجب ارتقای توسعه پایدار روستایی می شود.

گسترش مشارکت مردم موجب ارتقای توسعه پایدار روستایی می شود.

به گزارش ایدنا به نقل از ایرنا، شهیندخت مولاوردی روز سه شنبه در نشست بین المللی کارشناسی تهران با موضوع توسعه پایدار و اشتغال زایی افزود: نقش مردم در توسعه پایدار روستایی موضوعی جدی به شمار می آید که باید به آن توجه شود و این موضوع در گسترش مشارکت مردم و توانمند کردن آنها در تصمیم گیری ها می تواند موجب ارتقای توسعه پایدار روستایی شود.
مولاوردی اظهار کرد: به علت شدت بحران های زیست محیطی و استفاده نامناسب از ظرفیت ها، نیازمند توسعه اقتصادی (اقتصاد سبز) هستیم و باید در همین راستا ظرفیت های گردشگری را ارتقا دهیم.
وی توسعه پایدار را مفهومی پیچیده توصیف کرد که بر پایداری توسعه در جبنه های مختلف اقتصادی و اجتماعی در در حوزه زیست محیطی می پردازد و در نهایت به مفهوم اصلی توسعه پایدار می رسد.
وی با اشاره به توسعه پایدار روستایی همچنین گفت: باید تمرکز زیادی بر روستاییان، مناطق روستایی و بازارچه های روستایی داشته باشیم چرا که این کار می تواند سطح رفاه و معیشت مناطق روستایی را بالا ببرد.
دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی با اشاره به برخی از دستاوردهای دولت دوازدهم اظهار کرد: در بخش اشتغال برنامه ویژه ای طراحی شده است که می تواند فرصت های شغلی جدیدی را برای جوانان و دانشگاهیان ایجاد کند.
وی ادامه داد: دولت دوازدهم با استفاده از تجارب بین المللی تلاش می کند تا اشتغال را برای جوانان و دانشگاهیان با ظرفیت مناسب ایجاد کند و در این مسیر همه دستگاه های بخش خصوصی باید برای مقابله با بیکاری همکاری کنند.
وی توضیح داد: با اجرای این طرح جوانان با گذراندن دوره های کوتاه مدت به برنامه های بلندمدت می رسند.
مولاوردی در ادامه بر تقویت ظرفیت گردشگری تاکید کرد و استمرار سطح توانمندسازی زنان در روستاهای کشور را مورد تاکید قرار داد.
نشست بین المللی کارشناسی تهران با موضوع توسعه پایدار و اشتغالزایی که با حضور مسئولان ستاد مبارزه با موادمخدر، نمایندگان کشورهای اروپایی و نماینده دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد در ایران در هتل همای تهران در حال برگزاری است به مدت دو روز ادامه دارد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *