توسعه مشاغل روستایی با الگوی “روستا تعاون”

توسعه مشاغل روستایی با الگوی “روستا تعاون”

ایجاد اشتغال با اجرای طرح “روستا تعاون” الگویی مناسب برای افزایش و توسعه مشاغل روستایی در قالب تعاونی‌ها است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اقدامات مهم دولت یازدهم در بخش تعاون گفت: ایجاد آرامش در بخش‌های بانک، بیمه و تشکل‌ها، چگونگی کاربرد تعاون و افزایش سرمایه اجتماعی، ایجاد تعاونی‌های کشاورزی، خدماتی و تولیدی از جمله این اقدامات است.
به گزارش ایدنا به نقل از ایرنا، علی ربیعی در نشستی که با حضور مدیران اتحادیه‌های سراسری تعاونی‌های بزرگ و فرااستانی به میزبانی صندوق ضمانت برگزار شد، افزود: تعاون راه سختی را در پیش دارد؛ در ابتدا سعی کردیم تعاون را در افکار عمومی و سپهر سیاستگذاران حفظ کنیم و سپس آرامش، ثبات و همدلی در بین تشکل‌ها ایجاد و از دامن زدن به اختلافات داخلی جلوگیری کردیم.
وی افزود: سپس مسیرهای جدید برای توسعه بخش تعاون تعریف شد، گام بعدی چگونگی کاربرد تعاون در افزایش سرمایه اجتماعی و گام پنجم این بود که سعی کردیم رویکرد تعاون در اشتغال را به ظرفیت‌های موجود پیوند بزنیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تاکید بر نقش مؤثر بخش تعاون در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، با اشاره به اینکه توسعه بخش تعاون در طول برنامه ششم با سرعت بیشتری افزایش می یابد، از تمام مدیران اتحادیه‌ها، اتاق‌ها و تعاونی‌های موفق دعوت کرد تا دولت را در این مسیر یاری کنند.
عضو کابینه دولت ابراز امیدواری کرد: با اجرایی شدن طرح‌هایی از جمله مشارکت صندوق ضمانت و بانک توسعه تعاون در ایجاد شرکت تامین سرمایه برای شکل‌گیری و توسعه تعاونی‌ها در بورس اوراق بهادار، استفاده از ابزارهای مالی صندوق ضمانت (تامین مالی جمعی) برای واگذاری طرح‌های نیمه دولتی به تعاونی‌ها و افزایش سقف خدمات صندوق در ارائه انواع ضمانت‌ها در سال جاری شاهد نشاط بیشتری در بخش تعاون باشیم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *