توسعه مخالف وابستگی می باشد

توسعه مخالف وابستگی می باشد

خطیب جمعه اراک وابستگی را مانعی برای توسعه دانست و افزود: اگر ما وابسته بودیم امروز نمی توانستیم موشک بسازیم. باید با دوری گزینی از وابستگی با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی به سمت خودکفایی حرکت کنیم.

به گزارش ایدنا به نقل از ایسنا،  آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز جمعه اراک با اشاره به سفارش های امام علی(ع) و تاکید بر اصولی از جمله تقوا و نظم، گفت: سفارش های امام علی(ع) در مقابل اقدامات خشونت طلبانه، جنایت، ظلم و شرارتی است که امروز جنایت کارانی مانند آمریکا، اسرائیل و داعش در پیش گرفته اند.

 

آیت الله دری نجف آبادی با اشاره به هدر رفت ۳۵ درصد مواد غذایی به صورت روزانه در کشور، عنوان کرد: این میزان مواد غذایی حداقل می تواند مصرف ۱۵ درصد جامعه را تامین کند اما متاسفانه هدر می رود.

خطیب نماز جمعه اراک ادامه داد: برای بی اثر کردن تحریم ها باید اشتغال و تولید و از طرفی قناعت و صرفه جویی را به عنوان برنامه ای مهم در دستور کار قرار دهیم.

وی با طرح این سوال که چرا باید کالای لوکس خارجی به کشور وارد شود، بیان کرد: صرفه جویی در بخش های مختلف و رونق و گسترش تولید داخلی می تواند خودکفایی در اغلب محصولات را محقق کرده و از واردات کالاهای لوکس جلوگیری کند.

آیت الله دری ادامه داد: چرا باید قالی ساروق با زحمات قالی بافان بافته و در بازارهای خارجی به فروش برسد و در مقابل هزینه گزافی صرف واردات لوازم آرایش شود و در حقیقت کار بخشی از جامعه برای توسعه و رونق اقتصاد کشور هدر رود.

خطیب نماز جمعه اراک با تاکید بر این نکته که قناعت پیشه کردن ما را از آمریکا بی نیاز می کند، افزود: در این صورت تحریم آمریکا ضرری برای ما نخواهد داشت. کشور ما باید صادر کننده اقلام مختلف باشد نه اینکه هزینه قابل توجهی صرف واردات اقلامی از جمله کیف و کفش شود.

وی با بیان اینکه بعد از ۲۰۰ تا ۳۰۰ سال فرصت آبادانی برای ایران محقق شده است، افزود: از تهدیدها باید به عنوان فرصت استفاده کرد و قطعا این امر غیر ممکن نیست. امام علی(ع) با آباد کردن نخلستان های بسیاری در واقع عراق را آباد کرد و باید به تاسی از این راه و سنت به آبادانی کشور بپردازیم.

آیت الله دری نجف آبادی همچنین به تحریم های آمریکا علیه کشور روسیه اشاره و عنوان کرد: رییس جمهور این کشور با تقویت بازار داخلی در واقع در راستای بی اثر کردن تحریم های امریکا حرکت می کند.

خطیب جمعه اراک وابستگی را مانعی برای توسعه دانست و افزود: اگر ما وابسته بودیم امروز موشک ساز نبودیم. باید با دوری گزینی از وابستگی با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی به سمت خودکفایی حرکت کنیم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *