توسعه برنامه‌های تجاری‌سازی با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور

توسعه برنامه‌های تجاری‌سازی با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور

رئیس سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران روز گذشته میزبان معاون توسعه امور آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور بود.

رئیس سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران روز گذشته میزبان معاون توسعه امور آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور بود.

 

به گزارش ایدنا به نقل از روابط عمومیسازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران ، دکتر محمدرضا واعظ مهدوی در بازدید از سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران از طرح‌های در دست اجرا بازدید کرد.

پژوهشکده برق و فناوری اطلاعات، پژوهشکده فناوری‌های شیمیایی، زیست‌فناوری، مرکز رشد واحدهای فناور و همچنین آزمایشگاه Lab on Disk و چند نسل دستگاه همودیالیز از جمله بازدیدهای روز گذشته وی بود.

دکتر مضطرزاده، معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران در نشست مشترک با دکتر واعظ مهدوی و تیم همراه بر تعاملات و نقاط مشترک همکاری‌های فی‌مابین تأکید کرد و موضوع تجاری‌سازی و اقدامات انجام گرفته در رابطه با آن در سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران را مهم دانست و ادامه روند تجاری‌سازی با تأکید بر تعاملات گسترده در سطح کشور را یادآور شد.

وی توجه به توانمندی فناوری و استفاده از ابزارهای قانونی برای جلوگیری از واردات فناوری‌هایی که در داخل کشور وجود دارد و ایجاد راه‌کارهایی برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را یکی از ضروریات مهم در راستای ایجاد تولید ایده و ثروت دانست.

رئیس سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران یادآور شد: احیای نقش سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران در حوزه فناوری و اجرای طرح‌های نیمه‌صنعتی، شکوفایی استعدادها و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی از طریق تجاری‌سازی اختراعات و دستاوردهای پژوهشی دانشجویان و پژوهشگران کشور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
در این دیدار دکتر مظفری، معاون نوآوری، تجاری‌سازی و انتقال دانش به معرفی فعالیت‌های سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران پرداخت.

وی در خصوص پیشنهادات فعلی برای برقراری تعامل و همکاری‌های مشترک علمی گفت: ایجاد واحد تحقیق و توسعه رنگ و لعاب صنایع کاشی و سرامیک، ایجاد مرکز شکوفایی ایده‌ها، اختراعات دانشجویان و مبتکران جوان در جهت تجاری‌سازی، ارزیابی طرح‌های نیمه‌صنعتی و اجرای طرح‌های موفق در مقیاس نیمه‌صنعتی و بالاتر از جمله موارد پیشنهادی سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران در این رابطه است.

وی افزود: انجام طرح‌های تحقیقاتی، نیمه‌صنعتی، ارزیابی اختراعات علمی و فنی، معرفی جشنواره‌های جوان و بین‌المللی خوارزمی از سال ۱۳۶۶ تا کنون و تعداد طرح‌های برگزیده آن، طرح‌های توانمندی فنی و مهندسی و قانون حداکثر استفاده از توان داخلی از جمله فعالیت‌های سازمان پژوهشهای علمی وصنعتی ایران در کنار دیگر فعالیت‌های پژوهشی و فناوری است.

اخبار توسعه علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *