برونگرایی نسخه‌ بیماری‌های اقتصاد

برونگرایی نسخه‌ بیماری‌های اقتصاد

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: توجه به صادرات غیرنفتی برای رسیدن به رشد اقتصادی ۸ درصد که از نیازهای مبرم کشور در شرایط کنونی برای رسیدن به قدرت اول اقتصادی منطقه است، مستلزم تلاش بی‌وقفه کارآفرینان و همه دست‌اندرکاران اقتصاد کشور خواهد بود.

به گزارش ایدنا به نقل از ایرنا، «محمد شریعتمداری» در اطلاعیه ای در آستانه روز ملی صادرات، افزود: اهتمام روزافزون دولت درهمه سطوح در رفع موانع پیش‌رو، نوسازی صنعتی ایران، جلب مشارکت و همراهی همه‌جانبه بخش خصوصی و دانشگاه‌ها از یک سو و برقراری روابط توسعه یافته با کشورهای همسایه‌، منطقه و جهان از سوی دیگر، باید مورد توجه قرار گیرد.
وزیر صنعت؛ اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، برونگرایی اقتصاد با محوریت توسعه صادرات غیرنفتی را نسخه‌ای شفابخش برای درمان بیماری‌های کنونی اقتصاد ملی ایران دانسته و تاکید کرده است: همه توان خود را برای رفع موانع موجود و فراهم کردن بستر مناسب برای تحقق اهداف سند چشم انداز به کار گرفته‌ام.
وی تلاش برای ارتقای بهره‌وری را موجب بلند آوازه شدن نام نشان‌های ایرانی در بازارهای جهانی، کشورهای اروپایی و منطقه خاور میانه دانسته و خواستار رفع رفتارهای تبعیض‌آمیز موجود و مشکلات صادرکنندگان شده است.
شریعتمداری با بیان اینکه امروز سهم ما از جمعیت جهان یک درصد و وسعت کشور نیز بیش از یک درصد است، تاکید کرده است که انبوه جوانان تحصیل‌ کرده دانشگاهی، اساتید عالم، مهندسان، تکنسین‌ها، کارگران ماهر و فنی، کلکسیونی از بهترین ذخایر معدنی، موقعیت استثنایی ژئوپولوتیک کشور، مرزهای گسترده‌ آبی و دسترسی به آب‌های آزاد جهان و سرمایه‌گذاری‌های فراوان در صنعت و کشاورزی، می‌طلبد که حداقل سهم ما از تجارت جهانی، بدون نفت یک درصد باشد که برای این منظور، صادرات در افق ۱۴۰۴، حداقل ۱۸۰ میلیارد دلار، هدف‌گذاری شده است.
وزیرصنعت، معدن و تجارت بار دیگر به نمایندگی از دولت یادآور شده است که حمایت همه‌جانبه برای رفع موانع پیش‌رو، بهبود فضای کسب وکار، مقررات‌ زدایی، توسعه زیرساخت‌ها، اعمال اصلاحات لازم در سیاست‌های اقتصادی به ویژه متغیرهای کلیدی و موثر در اقتصاد ملی با هدف تقویت صادرات غیرنفتی و حمایت مستر از همه دست اندرکاران را سرلوحه وظایف خود قرار خواهد داد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *