ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه‌ اردبیل

ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه‌ اردبیل

استاندار اردبیل به ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه استان اردبیل تاکید کرد.

‌‌به گزارش ایدنا به نقل از ایسنا،‌ مجید خدابخش در دهمین نشست با اساتید دانشگاه‌های استان اردبیل با موضوع «گردشگری و ورزش» در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید در زمینه اشتغال، سرمایه‌گذاری و توسعه کمک کنند، گفت: در حال حاضر اولویت استان سرمایه‌گذاری و اشتغال است.

وی همچنین به ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه استان تاکید کرد.

خدابخش با بیان اینکه گردشگری به عنوان یکی از ارکان مهم توسعه استان است، افزود: سریع‌ترین راه ایجاد اشتغال نیز گردشگری است.

استاندار اردبیل با بیان اینکه دانشگاه‌ها ظرفیت بسیار مطلوبی برای رشد و توسعه استان دارند، اضافه کرد: اساتید دانشگاه می‌توانند آمادگی خود را برای تهیه شرح خدمات شهرستانی و استانی اعلام کنند؛ چراکه امسال اعتبار بسیار خوبی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان وجود دارد.

گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه اولین همایش علمی و اجرایی اتحادیه دانشگاه‌های آسیای میانه در آبان ماه سالجاری در اردبیل برگزار خواهد شد، گفت: در کنار این همایش، نشست بین‌المللی‌سازی آموزش عالی نیز برگزار خواهد شد.

وی افزود: زبان فارسی نیز  به مجموعه زبان‌های رسمی این اتحادیه افزوده شده است.

صادقی با بیان اینکه سال ۱۳۹۷ چهلمین سال تاسیس دانشگاه محقق اردبیلی است، ادامه داد: به همین مناسبت سال ۱۳۹۷ سال برگزاری مراسم‌، جشن‌‌ها، کنگره‌‌ها و همایش‌های مختلف در دانشگاه محقق اردبیلی خواهد بود.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه این دانشگاه، دانشگاه بالغی است؛ چراکه دارای ۲۹ نفر استاد تمام و بیش از ۱۰۰ نفر دانشیار است، تصریح کرد: این نکته نیز قابل توجه است که امتیاز اساتید در هنگام ارتقا، خیلی بیشتر از کف امتیازات برای ارتقا هستند.

محمد نریمانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی نیز با اشاره به پیشنهادات جلسه اول موضوع «گردشگری و ورزش»، گفت: در جلسه گذشته موضوعاتی همچون قابلیت‌های گردشگری استان به ویژه توریسم ورزش، مستندسازی به زبان انگلیسی با همکاری دانشگاه محقق اردبیلی و میراث فرهنگی، ضرورت حضور در شبکه جهانی اینترنت برای معرفی قابلیت‌های استان، معرفی رویدادهای مهم در اینترنت، ضرورت زیباسازی شهری و فراهم سازی امکانات ورزشی استاندارد برای میزبانی مسابقات آسیایی و جهانی پیشنهاد شد.

وی با بیان اینکه پیشنهاد می‌شود همایش ملی گردشگری مهرماه سالجاری با مشارکت میراث فرهنگی و شهرداری در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شود، افزود: این همایش می‌تواند با تاکید بر جاذبه‌های گردشگری و معرفی استان و همچنین بدست آوردن یافته‌هایی که می‌توانند به گسترش و رونق گردشگری کمک کنند، برگزار شود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *