افتتاح مرکز توانمندسازی و کسب و کار پارک علم و فناوری کرمانشاه با حضور وزیر ارتباطات

افتتاح مرکز توانمندسازی و کسب و کار پارک علم و فناوری کرمانشاه با حضور وزیر ارتباطات

مرکز توانمندسازی، تسهیل گری و کسب و کار نوپا (فاوا) در پارک علم و فناوری کرمانشاه، روز پنجشنبه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.

به گزارش ایدنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت محمود واعظی در حاشیه افتتاح این مرکز، حمایت از دانش آموخته گان دانشگاهی در حوزه آی سی تی را یکی از برنامه های اصلی وزارت ارتباطات عنوان کرد‌.
وی با بیان اینکه حدود ۱۵ درصد از دانش آموخته گان دانشگاهی در حوزه آی سی تی هستند، افزود: با تمام توان برای ایجاد اشتغال این افراد تلاش می کنیم.
واعظی خاطرنشان کرد: نه تنها در وزارت ارتباطات بلکه ایجاد شغل برای دانش آموخته گان دانشگاهی یکی از سیاست های اصلی دولت از ابتدا بوده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: آی سی تی حوزه ای گسترده است که با توجه بیشتر به آن می توان در بخش اشتغال تحول ایجاد کرد.
وی همچنین به تلاش برای راه اندازی معاونت فناوری و نوآوری در وزارت ارتباطات اشاره و اظهار کرد: با توجه به محدویت در ایجاد معاونت، تلاش شد تا از ظرفیت یکی دو معاونت دیگر این وزارتخانه برای کارهای فناوری و نوآوری ارتباطات استفاده شود.
واعظی در پایان از حمایت کامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از شرکت های فعال حوزه آی سی تی مستقر در پارک های علم و فناوری خبر داد.

بازدید از ساختمان آی سی تی و مرکز شتابدهنده کارآفرینی تی آی سی از دیگر برنامه های واعظی وزیر ارتباطات بود.
سفر به شهرستان های سنقر و کلیایی و هرسین و حضور در جلسه شورای اداری آن ها از دیگر برنامه های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تا ظهر امروز خواهد بود.
یک هزار و ۵۲ طرح مخابراتی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عصر چهارشنبه در استان کرمانشاه به بهره برداری رسید.

اخبار حوزه IT

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *