اسناد توسعه ای استان تهران سال ۹۶ اجرایی می شود

اسناد توسعه ای استان تهران سال ۹۶ اجرایی می شود

به گزارش ایدنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان برنامه و بودجه تهران  نعمت الله ترکی در حاشیه دوازدهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این جلسه موضوع مهم سند برنامه ششم توسعه استان تهران با چهار اولویت تامین آب شرب سالم در سطح استان تهران، محیط زیست، حمل و نقل و قطار شهری، توسعه متوازن شهرستان ها و شهر های پیرامونی که همزمان با سند آمایش استان تکمیل شده مورد بررسی قرار گرفت و باید از سال ۹۶ قابلیت اجرایی داشته باشند.

وی افزود: سند توسعه استان تهران با هماهنگی دستگاه های اجرایی از سال آینده کار خود را آغاز می کند، همچنین توسعه نقاط روستایی و پیرامونی شهر تهران که تنها به اسم شهر هستند هم دستور کار است، البته سند توسعه پایدار روستایی با رویکرد اشتغالزایی و کمک به معیشت مردم تصویب و به کمیته ها ابلاغ شده و از سال ۹۶ اجرایی می شود.

ترکی در پاسخ به این سوال که در بخش جذب سرمایه گذار خارجی چه سیاست هایی حاکم است و آیا استان تهران از این نظر ثروتمند است؟ اظهار کرد: استان تهران نسبت به درآمدزایی که دارد، ثروتمند است چراکه ۵۰ درصد سهم مالیات کشور را تامین می کند. براساس شاخص ها و توسعه متوازن در حوزه اقتصادی و اجتماعی توزیع به خوبی انجام نشده که ما در برنامه ششم توسعه به دنبال این مهم هستیم.

رئیس سازمان برنامه وبودجه درباره نظارت بر دستگاه های اجرایی و الزام آن ها به اجرای برنامه های توسعه استان تهران گفت: ۴ محور اصلی برنامه ریزی و تدوین برنامه، بودجه ریزی، تخصیص و مدیریت بودجه، پایش و نظارت را دستور کار قرارداده ایم، بودجه ها بر مبنای عملکرد و برنامه هر دستگاه ها در نظر گرفته می شود و هر دستگاهی، موسسات، نهادها حتی شهرداری ها برنامه ای مصوب کنند که متناسب با برنامه ششم نباشد بودجه آن در نظر گرفته نمی شود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *